Advert

VALİ GÖZ YUMDU, KAYMAKAM AFFETMEDİ!

VALİ GÖZ YUMDU, KAYMAKAM AFFETMEDİ!
VALİ GÖZ YUMDU, KAYMAKAM AFFETMEDİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’dan Kocaeli Valiliğine atanan Seddar Yavuz’un da katıldığı AK Parti Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlunun düğünü için ceza yağdı.

Vali Seddar Yavuz’un da katıldığı, pandemi sürecinde alınan tedbirlere uymayarak oğlunun düğününe 1500 davetli çağıran, süre sınırını aşan ve yasak olmasına rağmen yemek servisi yaptırdığı belirlenen AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’a Umumi Hıfzısıhha Kanunu’nun 282. maddesine göre en üst limitten toplam 6 bin 360 TL idari para cezası verildiği öğrenildi.

Cezayı kaymakamlık kesti

Dilovası Kaymakamlığı’nın verdiği idari para cezası, düğünün yapıldığı işletmenin bağlı olduğu Karayolları Genel Müdürlüğü’ne 6 bin 360 TL ve yemek firmasına da 3 bin 180 TL idari para cezası uygulandı.

Bir ceza da Karayollarına

Dilovası Kaymakamlığı ayrıca düğünün yapıldığı işletmenin bağlı olduğu Karayolları Genel Müdürlüğü’ne, pandemi tedbirlerine aykırı davranılmasına göz yumduğu için 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. maddesine göre en üst limitten ceza verdi. Karayolları Genel Müdürlüğü’ne de 1500 kişilik düğünde kişi ve süre sınırını aştığı ve her türlü yiyecek içecek servisi ya da ikramının yapılmasına göz yumduğu için toplam 6 bin 360 TL idari para cezası verildi.

Öte yandan yemek tedarikçisine ise her türlü yiyecek içecek servisi ya da ikramı yasaklanmasına rağmen, yemek servisi yaptığı için aynı Kanununa göre Hıfzıssıhha Kurulu Kararına dayalı olarak en üst limitten 3 bin 180 TL idari para cezası uygulandı.

Vali koyduğu yasağı çiğnemiş

Halen Kocaeli Valiliğini sürdüren Ordu eski Valisi Seddar Yavuz da düğüne katılan davetliler arasında. Vali Yavuz’un Başkanlığını yaptığı Kocaeli İl Hıfzısıhha Kurulu’nun düğünlerle ilgili aldığı kararda imzası bulunan Vali Seddar Yavuz, söz konusu düğüne katılarak kendi koyduğu yasağı da çiğneyerek topluma kötü bir örnek oldu. Adnan Alparslan/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ZENGİN DAHA DA ZENGİNLEŞTİ"
Şişman görevinden istifa etti
Şişman görevinden istifa etti