Advert

VALİ BABA, İMDADA YETİŞTİ!

VALİ BABA, İMDADA YETİŞTİ!
VALİ BABA, İMDADA YETİŞTİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu  Nefise Akçelik Tüneli'nde meydana gelen trafik kazası sonrası KPSS'nin ilk oturuma geç kalmak üzere olan kişilerin imdadına Ordu Valisi Tuncay Sonel yetişerek, hepsinin sınava girmesini sağladı.

Sınava geç kalanlar zamanla yarıştı

Ordu Nefise Akçelik Tüneli'nde dün sabah saatlerinde trafik kazası meydana geldi. Saat 10.30'da gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu için yola koyulan adaylar, tünel içerisindeki trafik kazası nedeniyle bir süre yolda mahsur kalırken, sınava yetişebilmek için zamanla yarıştılar. Büyük heyecan içinde olan öğrenciler, geç kaldıklarını anlayınca uzun süre kornaya bastılar. Polis ekipleri kaza sonrası yolu ulaşıma tekrar açtı. Sınav nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğu Ordu şehir merkezinden geçişlerde de zor anlar yaşattı.

Seferber oldu

Tünelde meydana gelen kaza nedeniyle KPSS'ye geciken adaylar için devreye giren Vali Tuncay Sonel, herkesin sınava yetişmesi için hem kendisi hem de ekipleri seferber oldu. Adayların sınava yetişebilmesi için elini taşın altına koyan Vali Sonel, yaşanan sorunlara kendisi müdahalede bulunarak öğrencilerin sınava girebilmeleri için büyük bir çaba gösterdi.

Yolu açtı

Birçok kişi sınava yetişemedi. Bu sırada Ordu Valisi Tuncay Sonel, aşırı yoğunluğun yaşandığı sınav binası önünde geç kalanlara yardım etti. Bizzat kendisi yolu açtı, arabalara yol gösterdi, okulların yerini tarif etti. Taksi parası olmayan bir öğrencinin de ücretini ödeyerek sınava yetişmesini sağladı.

Sınav merkezi önünde hem trafik polislerinin hem de sivil araçların akışını sağlayan Sonel, öğrencileri sınava yetiştirmek için zamanla yarıştı.

Öte yandan Vali Tuncay Sonel'in ÖSYM Başkanı ile görüşerek sınav saatlerinde esneklik sağladığı öğrenilirken, böylelikle tüm adayların sınava girmesini sağladığı belirtildi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI