Advert

"VAKALAR KONUSUNDA YALAN SÖYLÜYORLAR"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Her akşam malum yalan saatinde bu Sağlık Bakanı Erdoğan adına seri bir şekilde yalan üretiyor." dedi.

Koronavirüsten dolayı İsveç'ten Türkiye'ye getirilen vatandaşın reklamı yapılırken, Ordu'dan Gürgentepe'ye evine gönderip de evinde ölen Kıymet Taşdelen'in adının bile anılmadığını aktaran Adıgüzel, evlerinde ölen vatandaşların sorumlusunun hükümet olduğunu söyledi.

"Devlet adına yalan söyleyemezsiniz"

Koronavirüs vakaları konusunda yalan konuşulduğuna değinen Adıgüzel; "Bu hükümet genel olarak üretimi sevmeyen bir hükümetti. Fabrikaları sattı ama yeni fabrikalar açmadı. Ama yeni bir fabrika kurdu, güzel ve seri üretim yapıyor: Yalan Fabrikası. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı bir yalan fabrikasına döndü. Her akşam malum yalan saatinde bu Sağlık Bakanı Erdoğan adına seri bir şekilde yalan üretiyor. Çok net. Kişiler yalan söyleyebilir. Bu ahlaki değerle ilgili. Ama kişiler devlet adına yalan söyleyemez. Bu utanılacak bir durumdur. Bir kişinin devlet adına yalan söylemesi aymazlıktır. Devlet yalan söylemez. Bu devlet ciddiyetiyle bağdaşmaz. Hükümetin gerçekleri ortaya koyarak, bütün sürece herkesi davet etmeli." dedi.

"İnsanlar evlerinde ölüyor"

'Pozitif çıkan vakaların iyi durumda olanlarını eve gönderiyorlar' diyen Adıgüzel, İyi durumda olduğu için evde izlenen bir vatandaşımıza uçak gönderen hükümet, buradaki vatandaşlarımıza evine kendi arabanla git diyor. Çok enteresan." diye konuştu.

 Adıgüzel, sözlerine şöyle devam etti; "Evine gönderdiğiniz insanlar evlerinde vefat edecekler. Eğer İsveç'ten gelen vatandaşın yakınıyla görüşüp medyaya servis ediyorsanız, Ordu'dan Gürgentepe'ye evine gönderip de evinde ölen Kıymet Taşdelen'in acılı eşiyle de konuşun, onu da medyaya servis edin. İşinize gelen yerleri göstererek salgın süreci yönetilemez. Evine gönderilen insanların evlerinde ölmesinden ve can kayıplarından bu hükümet sorumludur. Hükümet, cinayete sebebiyet vermekten burada suç işlemektedir. AK Parti Ordu Milletvekili de televizyona çıkıp, evlerine gönderilen insanların evlerinde öldüğünü açıkladı."

"Çare belli"

Koronavirüse yakalanan insanların evlerine gönderilmeyip çare bulunması gerektiğini savunan Adıgüzel TELE 1'de çıktığı programda şunları söyledi; "Çözüm belli. Bu kişileri devletin konuk evlerinde, devletin yurtlarında ve bazı otellerden müsait olanlarda yatırmak ve buralara da sağlık ekibi vermek lazım. Ağırlaşanları da hastaneye götürmek gerekiyor. Hastaları evlerine gönderiyorlar ve 3-4 gün uğrayan yok. Bu vatandaşlar da evde hayatını kaybediyor."

"Testlerden rant elde ediyorlar"

Öte yandan Adıgüzel, Covid-19 test kitlerinde bir cemaatin firması aracılığıyla mevzuat çiğnenerek korkunç bir rant elde edildiği iddiasını ortaya attı. Konuyu doğrudan Sağlık Bakanı’na dönük hazırladığı bir önerge ile Meclis gündemine de taşıdı. Sağlık Bakanlığı’nda bir süredir yaşanan görevden almalar ve istifaların da bu konuyla ilgili olduğu iddia eden Adıgüzel’in açıklaması şu şekilde: "Türkiye'de Covid-19 teşhisinde kullanılan PCR test kitinin nereden satın alındığını araştırdığımızda karşımıza Bioeksen isimli bir şirket çıkıyor. Sağlık Bakanlığı bu testleri Bioeksen firmasından doğrudan mı tedarik ediyor? Maalesef hayır! Yeni Berke Medikal isimli bir firma üretici Bioeksen firmasının tek yetkili satıcısı ünvanı ile faaliyet göstermekte. Üretici firmadan çok uygun fiyata aldığı kitleri, 4 ila 5 kat fiyata Sağlık Bakanlığı'na satmaktadır. Aradaki rantı kimlerin yediği belli değil. Salgının başında maske işinde dönen dolaplar şimdi de  test kitlerinde dönmektedir. Maske meselesinde hükümetin maskesi düşmüştü.  Eski bakanlar, bakan yakınları ve AKP yöneticilerinin yakınları millet hastalıkla kırılırken büyük rant elde ettiler. Görünen o ki test kiti işinde de AKP yöneticileri ve bazı cemaatler büyük kar elde etmektedir."

 

 

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV