“USULSÜZLÜKLER BELEDİYESİ…”

“USULSÜZLÜKLER BELEDİYESİ…”
“USULSÜZLÜKLER BELEDİYESİ…” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Sayıştay’ın Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin denetleme raporunu değerlendirerek, “Büyükşehir Belediyesi’nin yasal olmayan yöntemlerle iş yaptığı belgelendi.” dedi.

Sayıştay raporlarının belediye yönetiminin halkın kaynaklarını nasıl yandaşlara dağıtıldığını, usulsüz personel alımı gerçekleştirdiğini belgelediğini belirten hikmet Poyraz, “Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin usulsüzlükler belediyesi olduğu tescillendi.” Diye konuştu.

14 Maddede usulsüzlük

Sayıştay denetçilerinin Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde 14 çeşit usulsüzlük belirlediğine vurgu yapan Poyraz, şunları söyledi;

“Kayırma, usulsüz personel alım ve atama; ihale yapılması gerekirken ihalesiz alım yapılması, ilçe belediyelerinin parasının ödenmemesi, ruhsatsız işyeri çalıştıranlara göz yumulması, belediyeye ait arazilerin ve fındık bahçelerinin usulsüz kullanılması, Belediyenin araçlarını kimi muhtarlar ve personel özel olarak kullanması için verilmesi vb gibi usulsüzlükler “olağan usulsüzlük” haline getirilmiş. Bu keyfiyetin, usulsüzlüğün bir karşılığı olmalı. Ordu halkı bu yasadışı, usulsüz uygulamaların hesabını soracak. OBB Başkanı Hilmi Güler ve ekibi gülücüklü poz vererek yasadışı uygulamaların sorumluluğundan kurutulamazlar.

Halk meclisi kurulmalı

Usulsüzlüklerin olmaması için halkın yönetime katılması şart. Ordu’daki partilerin, sendikaların, derneklerin, odaların, muhtarların ve halkın da katılımıyla oluşturulacak ’halk meclisi’ denetimi sağlanmalıdır.” Haber merkezi

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haşereyle topyekün mücadele
Haşereyle topyekün mücadele
"SEYYANEN ZAM İSTİYORUZ"