"ÜRETİCİNİN HAKKI EN AZ 30 LİRA!"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Saadet Partisi Ordu İl Ekonomi İşleri Başkanı ve Ziraat Yüksek Mühendisi Haluk Şensoy, fındık fiyatının 22 lira seviyelerinde olmasını üreticiye ihanet olarak değerlendirirken, fındık fiyatının 30 lirayı geçmesi gerektiğini söyledi.

Rekoltenin geçen sezona göre çok düşük olmasına karşın Eylül ayındaki 22 liralık fiyatın hala tabelada yazdığına dikkati çeken Şensoy, "üreticimiz daha yüksek fiyatları hak ediyor" dedi.

"Üreticimiz bu fiyatı hak etmiyor"

Geçen yıl 27 lirayı gören fındığın bu sezon 30 lirayı aşması gerekirken hala 22 lira seviyelerinde seyrettiğinin altını çizen Şensoy; "Toprak Mahsulleri Ofisi, fındık alımlarına levant kalite için 22 liradan başladı. Bu süreçte serbest piyasada fındık fiyatları 26 liraya kadar da yükseldi. Ancak Ekim ayından sonra yine oyunlar oynanmaya başladı ve serbest piyasada da TMO'da olduğu gibi 22 liraya geriledi. Fındığı için 12 ay boyunca uğraşan, mücadele eden üreticilerimize bu fiyat yeterli değil. Bizim çiftçimiz bu fiyatları hak etmiyor. Fiyat en az 30 lira olmalıdır." dedi.

Fındık fiyatlarının serbest piyasada 22 lira olmasına karşın rekoltenin az olması ve Avrupalı sanayicilerin fındığa ihtiyaç duymasından dolayı eninde sonunda artacağını dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orbel akaryakıt istasyonu satıyor!
Orbel akaryakıt istasyonu satıyor!
"MAAŞLAR AÇLIK SINIRININ ALTINDA"