Advert

ÜRETİCİLERLE HİBE SÖZLEŞMESİ YAPILDI

 ÜRETİCİLERLE HİBE SÖZLEŞMESİ YAPILDI
 ÜRETİCİLERLE HİBE SÖZLEŞMESİ YAPILDI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Ordu Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde uygulanan "Fasulye Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi"nden yararlanmaya hak kazanan üreticileri ile Akkuş ilçemizde hibe sözleşmeleri imzalandı.

Akkuş ilçesinde tarımsal üretimi artırmaya yönelik önemli projelerin uygulandığını aktaran İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, "İlimiz genelinde olduğu gibi Akkuş ilçemizde de tarımsal üretimi artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Akkuş ilçemizde geçtiğimiz dönemlerde hayvancılık yapan işletmelerimizin ihtiyacı olan yemleri daha ucuza mal edebilmeleri için yem bitkileri üretimini desteklemiştik. Genç çiftçi projesinden büyükbaş ve küçükbaş canlı hayvan desteği sağlamıştık. Yine Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte uyguladığımız projeler de Akkuş ilçemizde siyez buğdayı dağıtımı gerçekleştirildi." dedi.

"Modern tesisler kurulacak"

Akkuş ilçesinde fasulye üretiminin her yıl geliştiğinin altını çizen İl Müdürü Yılmaz; "Akkuş denilince ilk akla gelen ürün tabi Akkuş şeker fasulyesi. Dolayısıyla fasulye üretimini artırmak amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz "Fasulye Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında 33 üreticimiz ile modern fasulye üretim alanları tesis etmiştik. Bu yılda yine aynı projenin devamı olarak 26 üreticimiz ile birlikte yeni modern tesisler kurulacak. Bugün burada bu projeden yararlanmaya hak kazanan üreticilerimiz ile hibe sözleşmeleri imzalayacağız." diye konuştu.

Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya da yaptığı konuşmada; "İlçemizde uygulanan bu değerli projelerle her yıl ürünümüzün kalitesi ve değeri artmakta. İl Müdürlüğümüz ile sürekli istişare halindeyiz. İlçemizde tarımsal üretimi artırma noktasında sürekli çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımız devam edecek" dedi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ