Advert

ÜRETİCİLERE SON UYARI!

ÜRETİCİLERE SON UYARI!
ÜRETİCİLERE SON UYARI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’daki ziraat odaları, 1 Eylül 2020 tarihine kadar uzatılan Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kaydını yaptırmayan üreticilere son kez seslendiler.

Fındık Alan Bazlı Gelir Desteğine başvurmak için çiftçilerin, yarın mesai saati bitimine kadar Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarını yaptırmaları veya güncellemeleri gerekiyor.

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındık üreticilerinin alan bazlı gelir desteği ile mazot ve gübre desteğinden faydalanmak için Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurusunu 1 Eylül 2020 tarihine kadar mutlaka yapması gerektiğini söyledi.

“Başvurunuzu yapın”

Üreticilerin mağduriyet yaşamaması için ÇKS başvurularını mutlaka yaptırmaları gerektiğini hatırlatan Soydan, “Çiftçi Kayıt Sistemi başvuruları 1 Eylül’de yani yarın sona eriyor. Bu desteğe başvurmakta geç kalan üreticiler için süre uzatılmıştı. Bu süre 1 Eylül’de sona eriyor. Alan bazlı gelir desteği ile mazot ve gübre desteğinden faydalanmak isteyen üreticilerimiz bu başvuruyu mutlaka yaptırmalı. Artık son güne gelindi. Üreticilerimiz için önemli bir destek veriliyor. Beklentimiz tüm üreticilerin bu desteklemeden faydalanması.” dedi.

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça ise ÇKS başvurularında son güne gelindiğini belirterek, kaydını yaptırmayan üreticilerin 1 Eylül 2020 Salı günü mesai bitimine kadar İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine istenilen belgelerle birlikte müracaat etmeleri gerektiğini söyledi.

Ordu Hayat/Seran Eren Şensoy

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi