Advert

ÜNYELİLER MADENE KARŞI KARARLI!

ÜNYELİLER MADENE KARŞI KARARLI!
ÜNYELİLER MADENE KARŞI KARARLI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Ünye ilçesi Üçpınar Mahalle halkı sondaj çalışmalarına karşı tepkilerine 30 dakikalık oturma eylemiyle 6 günde de devam etti.

 

Maden sahalarının çoğaldığı Ordu’da sondaj çalışmalarına tepki gösteren Ünye Üçpınar halkı mücadelesini 6. günde de sürdürdü. Jandarmanın saldırısı sonrası gözaltına alınanların serbest bırakıldı. Ordu Çevre Derneği, Ekoloji Birliği, CHP, Tüm Köy Sen, Derelerin Kardeşliği Platformu temsilcilerinin ziyaretlerinin de olduğu Üçpınar’da halkın kararlılığı sürüyor.

Her gün eylem

Eylemlerini 30 dakikalık oturma eylem biçimiyle devam edileceğini söyleyen İlhan Öztürk, “Destek için gelenlere teşekkür ediyoruz. Elimizden geleni yapacağız. Avukata vekalet vererek hukuksal sürecimizi de başlatacağız. Haklı davamız kısa sürede sonuçlanır ve bir böcek bile zarar görmez. Burada oturma eylemiyle tepkimizi sürdüreceğiz. ” dedi.

"Biz toprağımızın peşindeyiz"

Ünye Alevi Kültür Derneği Başkanı Yüksel Beşli ise şunları kaydetti; "Tarlamıza, bahçemize, suyumuza yapılan sondajlı müdahaleyi protesto amaçlı toplandık. Bizlerin gayesi suyumuzu, havamızı, çevremizi, fındığımızı savunmak. Bizim buradan başka su içecek yerimiz yok. 500 hanenin suyu zehirlenecek. Biz bu ülke kalkınsın diye itiraz ediyoruz. Bu maden çıktığında devlet buradan 50-60 bin lira bile kazanamayacak. Fındık, kestane ve arıcılık yapıyoruz. Madenden devletin kazanacağından daha fazla artı değer getiren bir üretim yapan köylüleriz. Sesimize kulak verilmeli. Biz toprağımızı, suyun, havamızın peşindeyiz."

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU BELEDİYESİ'NDEN ÖNEMLİ FARKINDALIK
ALTINORDU BELEDİYESİ'NDEN ÖNEMLİ FARKINDALIK
Yeni otogarın hatları belli oldu!
Yeni otogarın hatları belli oldu!