Advert

ÜNYE'DEKİ OTURMA EYLEMİNE DESTEK!

ÜNYE'DEKİ OTURMA EYLEMİNE DESTEK!
ÜNYE'DEKİ OTURMA EYLEMİNE DESTEK! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Emek Partisi Ordu İl Örgütü Ünye Üçpınar Mahallesi’nde sondaj yapılmasını engellemeye yönelik eylemlerine destek olmak amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.

Ordu Ünye Üçpınar ve çevre mahallelerde maden için yapılmak istenen sondaj çalışmalarını durdurmak için yapılan eyleme jandarmanın müdahale etmesi sonucu 14 kişi gözaltına alınmış, savcılığa verilen ifadeden sonra serbest bırakılmışlardı.

Jandarmanın kurduğu barikat önünde her gün oturma eylemi yapan halka destek amaçlı ziyaretler devam ediyor. Emek Partisi Ordu il örgütü yöneticileri oturma eylemine katılarak destek verdi.

"Tarım yapma olanağı kalmayacak"

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, 'Onurlu bir mücadele veriyorsunuz. Ülkenin toprakları talan ediliyor. Tarım arazilerimiz, ormanlarımız yok ediliyor. Bunu kabul etmiyoruz' diyerek şunları söyledi; "Fatsa’daki yıkım gelecekte nelerle karşılaşacağımızı gösteriyor. Her tarafta yeni maden sahaları ilan ediliyor. Tarım yapma olanağı kalmayacak. Talan ve yağma politikası ile şirketler kazanırken biz üretici köylüler kaybediyoruz. Toprağımıza, suyumuza sahip çıkma mücadelesini iktidar mücadelesiyle birleştirmek zorundayız."

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ