Advert

TUTARSIZLIK!

TUTARSIZLIK!
TUTARSIZLIK! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, covid-19’a yakalanan veya temas halinde olan mali müşavirler için muhtasar beyannamelerin mücbir sebep kabul edilmesine karşın SGK bildirgelerinin ise mücbir sebep kabul edilmediğini söyledi.

Muhtasar ve SGK Bildirgesinin aynı beyanname ile beyan edilmesine karşın ortada bir tutarsızlık olduğunu söyleyen Baş, SGK mücbir sebep istediklerini dile getirdi.

“SGK mücbir sebep istiyoruz”

Muhtasar Beyanname gibi SGK bildirgelerinin de mücbir sebep kabul edilmesi gerektiğinin altını çizen Baş; “Covid 19’a yakalanan veya temas nedeniyle 14 gün karantinaya giren mali müşavirler için bu durum; Muhtasar Beyanname için mücbir sebep kabul edilirken, SGK Bildirgesi için mücbir sebep kabul edilmemektedir. İşin ilginç yanı muhtasar ve SGK aynı beyanname ile beyan edilmektedir. Hazine ve Maliye Bakanlığı söz konusu beyannameyi mali müşavirlerin gönderdiğini söylüyor. Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise yok öyle bir şey bu bildirgeyi işverenler gönderiyor diyor. Beyanname tek. Devletin iki bakanlığının bakışı farklı. Hasta olan ceza ile muhatap olan, sorumlu olan biz mali müşavirler. Muhtasar Beyannameyi mali müşavirlerin, SGK Bildirgesini işverenlerin mi onayladığını zannediyorsunuz. SGK mücbir sebep istiyoruz.”

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKKUŞ'A KORONA ARASI YARAMADI!
AKKUŞ'A KORONA ARASI YARAMADI!
52 ORDUSPOR'DA HEDEF DÜZCE GALİBİYETİ
52 ORDUSPOR'DA HEDEF DÜZCE GALİBİYETİ