Advert

“TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ YAŞATILMALI”

“TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ YAŞATILMALI”
“TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ YAŞATILMALI” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Tabip Odası da TTB’ne sahip çıktı

 

MHP lideri devlet Bahçeli’nin kapatılmasını istediği Türk Tabipler Birliği’ne, Ordu Tabip Odası da sahip çıktı.

Yönetim Kurulu adına yazılı bir açıklama yapan Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, “1953’en beri var olan, tüm Türk Hekimlerinin ortak çatısı niteliğindeki Türk Tabipleri Birliği yaşamalı ve yaşatılmalıdır. Hekimlerin var olan sorunlarını çözmeyi ve toplum sağlığının korunmasını hedefleyen Türk Tabipleri Birliğinin yanındayız. Hekimlerin çalışma şevkini kıran, onları inciten her türlü tartışma ortamının karşısındayız” dedi.

Ne olmuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) COVID-19 salgınına dair duyarlılığın ve tedbirlerin arttırılması için 14-18 Eylül 2020 tarihlerini  "Yönetemiyorsunuz, Tükeniyoruz Haftası" ilan etmesinin ardından TTB kapatılsın çağrısı yapmıştı.

Konu ile ilgili Twitter aracılığıyla mesaj yayınlayan Bahçeli, "Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır" ifadelerini kullanmıştı. Yılmaz Ülgü/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV