Advert

“TÜNELİN UCU GÖRÜNDÜ!”

“TÜNELİN UCU GÖRÜNDÜ!”
“TÜNELİN UCU GÖRÜNDÜ!” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca,  biri grip, diğeri koronovirüs olmak üzere karşımızda iki virüs bulunduğunu belirterek, iki salgını yenmenin de üç yolu olduğunu, bunları da: “maske, mesafe ve hijyen” olarak açıkladı.

Karadeniz ile ilgili son koronovirüs rakamlarını da açıklayan Bakan Koca, şöyle devam etti:

Ordu’da düşüş varmış!

“Samsun geçtiğimiz dönemde yükselişteydi. Son bir haftada 3'te 1 oranında düşüş sağlandı. Amasya'da vaka sayısında düşüş oranı %40. Ordu'da vaka sayımızda %30, Sinop'ta %50 düşüş görüyoruz. 

Samsun'da yatak doluluk oranı yüzde 62. Samsun'a 74 yoğun bakım ilave ediyoruz. Çorum'da yoğun bakım doluluk oranı yüzde 60. Ordu'da yatak doluluk oranımız yüzde 38, yoğun bakım doluluk oranımız yüzde 69. Sinop'ta yatak doluluk oranımız yüzde 43. Sinop için yoğun bakım ilavemiz 19 yatak oldu. Tokat'ta yoğun bakım doluluk oranımız yüzde 70. Türkiye'de yoğun bakım doluluk oranı 68. 

Az yolumuz kaldı

Tünelin ucunu göründüğünü bilerek sıkı tedbirle salgından çıkalım. Çok değil az yolumuz kaldı. Bizlerin de görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalıştığımıza inanın. Günlük test sayımız 110 binin üzerinde, bu test sayısı bazı ülkelerin haftalık test sayısıdır.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV