Advert

TÜM KÖY-SEN DE 30 TL DİYOR

TÜM KÖY-SEN DE 30 TL DİYOR
TÜM KÖY-SEN DE 30 TL DİYOR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

            Tüm Köy Sen Ordu Şubesi Başkanı Zekayi Sağra, fındık fiyatındaki hareketliliği değerlendirerek, fiyatların ilerleyen günlerde 30 lirayı bulacağını söyledi.

Rekoltenin de az olduğunu belirten Sağra, “Rekolte iddia edildiği olmadığı ortaya çıktı. Bu konuda da haklı çıktık. Geçmiş yılların deneyimiyle fındığını pazara indirmeyenlerin sayısı artmaya başladı. Bunu gören tüccar, ihracatçı direniyor ancak başarılı olamayacaklar. Üretici emeğinin, ürününün değerini istiyor. Kısa süre sonra fındık fiyatının yükseleceği bir gerçek. Bu nedenle üreticiler pazara fındık indirmemeleri ya da gereksinimleri kadar indirmeleri gerekiyor.” dedi.

Sağra, uygulanan tarım-fındık politikaları iktidarın ihracatçılardan yana olduğunu gösterdi, diyerek şunları söyledi: “Burada iktidarın niteliği de ortaya çıkıyor. İktidar üreticiden yana olsaydı hem taban fiyatı üreticilerin lehine açıklardı. Hem de üreticilerin fındığını hemen pazara indirmemeleri için faizsiz kredi olanağı tanırdı. Şimdi borçlu olan üretici fındığını pazara indirmek zorunda kalıyor. İktidar-ihracatçı ittifakı başarılı olamayacak, fındık fiyatını yükseltmek zorunda kalacaklar. Fındık fiyatı 30TL’yi görecek.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV