Advert

TTB YÖNETİMİ ORDU’YA GELİYOR

TTB YÖNETİMİ ORDU’YA GELİYOR
TTB YÖNETİMİ ORDU’YA GELİYOR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Türk Tabipler Birliği Merkez yönetimi, ilk ziyaretini 10 Tabip Odası ile birlikte kendilerine karşı deklarasyon yayınlayan Ordu Tabipler Odasına yapacak.

Ordu Tabipler Odası öncülüğünde 11 Tabip Odası ortak bir bildiri ile Türk Tabipler Birliği Merkez yönetimini eleştirerek; “Türk Tabipleri Birliği’nin sorgulandığı, hatta kapatılmasının gerektiği gibi haksız söylemlerin ayyuka çıktığı, hekimlerimizin ve insanımızın pandemi nedeniyle bizlere en fazla ihtiyaç duyduğu günlerde; ulusal birlik ve bütünlüğümüzle uyuşmayan kişilerin üst yönetime ve başkan olarak seçilmesi, burada etkin görev alacak pozisyona getirilmesi, daha şimdiden başlamış olan, Odalarımızdaki ve Birliğimizdeki üye istifalarının, kayıplarının ve çözülmenin önüne geçilmeyeceğinin delilidir Bu konudan rahatsızlık ve kaygı duyduğumuzu belirtmek isteriz. Korkumuz odur ki böylesi bir seçim Türk Tabipler Birliği’nin kapatılması yönündeki telkinler ve siyasi söylemlerin kamu vicdanında meşruiyet kazanmasına yol açacaktır. Bu nedenle hekimleri temsil yeteneği olan Türk Tabipleri Birliği’nin başkanlığına getirilmiş kişinin yeniden tüm bu yönleriyle düşünülmesini, yukarıda bahsettiğimiz olumsuz özelliklerden arınmış, hekimlerin haklarını, menfaat ve esenliğini amaç bilen liyakat sahibi bir hekimin getirilmesini talep ediyoruz.” Demişlerdi.

Ordu Tabip Odası’nın öncülüğünde yapılan bu ortak açıklama ülke genelinde ses getirirken, Türk Tabipler Birliği Merkez yönetimi de ilk ziyaretini Ordu Tabipler Odası’na yapma kararı aldı. Birlik Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Ekim Salı günü Orduya gelecekler.

Geciken istifa

Öte yandan 3 ay önce yapılan seçimde Ordu Tabipler Odası Başkanlığı için yeniden aday olan ancak seçimi kaybeden ve bir oyla yönetime seçilebilen Prof. Dr. Özgür Enginyurt, TTB merkez yönetimini bahane ederek bir defa bile gitmediği Ordu Tabipler Birliği yönetim kurulundan istifa ettiğini açıkladı.

”Türkiye’deki tabip odalarının delegelerinin tercihi sonucunda Türkiye Cumhuriyeti Hekimlerini temsil etmek üzere seçilen Türk Tabipler Birliği Genel Başkanlığına ‘terör örgütü PKK propogandası yapmak’tan ceza alan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın seçilmesi kabul edilemez” diyen Enginyurtin, birlik yönetimine karşı kendisini riske atıp bayrak açan ve isyan eden Ordu Tabip Odası üyeliğinden de istifa ettiğini açıklaması dikkat ve tepki çekti. Yılmaz Ülgü/Ordu Hayat

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ZENGİN DAHA DA ZENGİNLEŞTİ"
Şişman görevinden istifa etti
Şişman görevinden istifa etti