Advert

“TMO’ya talep fazla olmayacak”

“TMO’ya talep fazla olmayacak”
“TMO’ya talep fazla olmayacak” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) 26’ncı Sanayici ve İhracatçılar Meslek Komitesi Başkanı Cem Şenocak, serbest piyasaya dengeli bir şekilde fındık indiğini belirterek, bunun fiyattaki istikrarı koruyacağını söyledi.

Bu sezon fındık fiyatlarının Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)  ile eşit seyretmesi halinde üreticilerin ofise fazla talep göstermeyeceğini de belirten Şenocak, “Devletin, TMO aracılığıyla fındık üreticisini koruyan bir uygulama yaptığını görüyoruz. Serbest piyasada işlem gören fındıklar da bu fiyata yakın seyrediyor. Dolayısıyla fındık fiyatlarının serbest piyasada düşme ihtimalinin olmadığını tahmin ettiğimiz için TMO’ya bu yıl fazla bir talep olmayacağını düşünüyoruz” dedi.

Pandemi fındığa talebi artırdı

Korona virüs salgınının fındığın tüketiminin artırdığını da kaydeden Şenocak, şunları söyledi:

“Geçen yıl ülkemiz fındık ihracatı yönünden iyi bir sezon geçirdi. Rekoltenin normalin üzerinde olmasına rağmen fındık fiyatları iyi bir seviyede seyrederek her kesimin yüzünü güldürdü. İçerisinde bulunduğumuz sezonda dünyada fındık rekoltesi bir önceki yıla göre az olmasına rağmen Ordu’da mahsulün geçen yıla yakın olduğunu ön görüyoruz. Bunun da şu an için serbest piyasadaki fındık fiyatlarını düşürmeyeceğini tahmin ediyoruz. Bu sene ülke için pandemiye rağmen iyi bir ihracat dönemi olacak.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI