Advert

"TESTLERİN % 15'İ POZİTİF"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, koronavirüs salgınındaki verilerle ilgili açıklamalarda bulunurken, "Laboratuvardan da veriler aldık. Gelen testlerin yüzde 15’i pozitif. Şimdi Koca 110 bin test yaptık diyor 1600 pozitif çıkıyor. İnsanlar buna gülerler." dedi.

“Kapatma yapıp bu salgını kontrol altına almamız lazım. Eğer bu kapatmayı yapmazsak, hala bu işi görmezden gelirsek, hala kendi düzenlerinde çalıp-söylemeye devam ederlerse, özellikle MEB ve üniversitelerde yüz yüze eğitime teşebbüs ederlerse bütün evlere çocuklar üzerinden koronavirüsün yayılması demektir” diyen Adıgüzel, “Laboratuvardan da veriler aldık. Gelen testlerin yüzde 15’i pozitif. Şimdi Koca 110 bin test yaptık diyor 1600 pozitif çıkıyor. İnsanlar buna gülerler” şeklinde konuştu.

"14 günlük sokağa çıkma yasağı şart"

Salgını sıfırlamak için iki aşamalı bir plan yapılması gerektiğini savunan Adıgüzel; "Çözüm öneriyorum. Bu yılın sonuna kadar salgını kontrol altına almak, 2021'in başından itibaren Haziran ayına kadar da bu salgını sona erdirmek ve tamamen sıfırlamak için iki aşamalı bir plan yapmamız lazım. Bu işlin içerisinde kesinlikle 14 günlük tamamen kapatmayı değerlendirmemiz lazım. Biz bunu salgın yeni başladığında da önerdik. Ama yapılmadı. Eğer tamamen sokağa çıkma yasağı yapılmış olsaydı, turizmde cennet gibi bir ülke olacaktık. Vaka olmayacağı için öğrencilerimizi okula rahatlıkla gönderecektik. Bu fırsat tekrar elimizde. Bu kapatmayı yapıp salgını kontrol altına almamız lazım." dedi.

Sağlık Bakanı'nın 'Sağlık Ordum' demesine karşın sağlık çalışanlarına sahip çıkılmadığını aktaran Adıgüzel, sağlık çalışanlarının çocuklarını bile göremediğini söyledi.

Mart ayından bu yana hükümetin insan hayatı yerine ekonomik çıkarları öne aldıklarını aktaran Adıgüzel, sözlerini şöyle tamamladı; "Evlerinde ölen insanlar biliyorum. Covid testi pozitif çıkıp iyi denilerek eve gönderiliyor ve evlerinde ölen insanlar, acile giderken ölen insanlar biliyorum."

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI