Advert

TEDBİRLER SIKILAŞTI!

TEDBİRLER SIKILAŞTI!
TEDBİRLER SIKILAŞTI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

“Covid-19 Tedbirleri Denetimleri” Ordu Valisi Tuncay Sonel önderliğinde daha sıkı bir şekilde sürdürülüyor.

 

İl merkezinde Vali Tuncay Sonel’in, ilçelerde ise Kaymakamların başkanlığında, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının personelleri, mahalle muhtarları, meslek odaları temsilcileri, polis, jandarma, zabıta, özel güvenlik görevlilerinin katılımıyla oluşturulan ekiplerce, yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel denetimler gerçekleştirildi.

Denetimlerin devam edeceğini aktaran Vali Sonel, "Sosyal mesafe ve temizliğe özen gösterelim. Alınan kurallara uymak, hem kendi sağlığımız, hem de diğer vatandaşlarımızın sağlığı için çok önem arz ediyor. Hep birlikte kurallara uyduğumuz takdirde Covid-19’u yeneceğiz. Ordulu hemşerilerimden maske, mesafe ve temizlik konularında özellikle hassasiyet göstermelerini istiyorum." dedi.

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında pozitif vaka ile temaslıların karantina süresini evlerinde geçirmek zorunda olduklarının altını çizen Vali Tuncay Sonel, alınan kurallara uymayan vatandaşların KYK yurtlarında karantinaya alınacağını, masraflarında kendilerinden tahsil edileceğini kaydetti.

65 yaş üstü vatandaşların sabah 10.00 ile 22.00 saatleri arasında dışarı çıkabileceğini belirten Sonel, "Cenazelerde taziye çadırı kurulmayacak, telefonla taziye iletilecek" diye konuştu.

Haber merkezi


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI