Advert

"TAVİZ VERMEYİN"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Vali Tuncay Sonel, Altınordu ilçesinde görev yapan bekçiler için düzenlenen eğitim programına katılırken, 'Ordu Ailesi olarak emniyetimiz, jandarmamız ve bütün kurumlarımızla birlikte ilimizin daha da güzel hale gelmesi için hep birlikte gayret göstereceğiz." dedi.


Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen ve bekçilere mesleki bilgilerinin yanında vatandaşlarla olan münasebetleri, doğru iletişim yöntemleri, pandemi sürecinde etkin kontrol ve denetim yapmaları konularında verilen eğitim programına katılan Vali Tuncay Sonel, bekçilere önemli nasihat ve tavsiyelerde bulundu.

"Güler yüzünüzü gösterin"

Vali Sonel, bekçilik görevinin önemine dikkat çekerek, şunları kaydetti; "Bekçilik müessesesinin devam ettirilmesi, ülkemiz açısından yerinde ve önemli bir karar oldu. Koronavirüs sürecinde de bekçilere büyük görevler düşüyor. Birinci önceliğimiz; tatlı dil ve güler yüz ile vatandaşımıza dokunabilmek, devletimizin şefkatini hissettirmek ve görevimizi tam manasıyla yapabilmektir. Devletimizin sıcak yüzünü vatandaşlarımıza mutlaka gösterelim. Kendinize, anne-babanıza, ailenize nasıl davranılmasını istiyorsanız, vatandaşlarımıza da öyle davranalım. Sizler,  bir konuda haklı olabilirsiniz, size karşı gelen, söz söyleyen olabilir.  Biz devletiz bunu asla unutmayın."

Sigara içene af yok!

Kurallara uymayanlara taviz verilmemesi gerektiğini altını çizen Sonel, Süleyman Felek, Sırrı Paşa, İsmet Paşa caddeleri ile sahil bandında maskelerin çıkartılarak sigara içilmemesi hususunda sigara yasağı kararı aldıklarını belirtti ve kesinlikle taviz verilmeyeceğini, cezai işlem uygulanacağının altını çizdi.

Sonel, sözlerini şöyle tamamladı; "Pandemi döneminde size büyük görev düşüyor. Sokaklarda, caddelerde görevinizi yerine getirirken devletimizin vermiş olduğu üniformaya uygun bir vaziyette gezelim. Görevinizi ciddiyetle en güzel şekilde hem üniformanın, hem aldığınız maaşın hakkını vererek görevinizi ifa etmeye devam edeceksiniz. Yanlış bir hata tüm teşkilata mal olur."

Haber merkezi


 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!