Advert

Tarım arazileri ranta açılıyor!

Tarım arazileri ranta açılıyor!
Tarım arazileri ranta açılıyor! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

    Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Türkiye’de 766, Ordu’da 9 yerin maden sahası olarak ihaleye çıkarılmasının, var olan maden ve taş ocaklarının genişletilmesinin tarım alanlarını yok ettiğini söyledi.

 Fatsa’daki siyanürle altın ayrıştırma işletmesinin bugün geldiği aşamanın ekoloji mücadelesi verenlerin haklılığını bir kez daha ortaya çıkardığını söyleyen Hikmet Poyraz, “Fatsa’da yaşanan doğa ve yaşam alanlarının katliamı, tehlikeyi göstermektedir. Ormanlar kesildi, sular kirlendi, tarım ürünleri zarar gördü. Yaban hayvanların yaşam alanları yok edildi. Şirketin bu katliamı yetmezmiş gibi alanını iki kat daha genişletmek isteyerek 12 yıllık bir çalışma planı yapmaktadır. ÇED süreci başlattılar. Ancak alan büyütülme girişimini engellemek için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Ekoloji mücadelesi verenlere destek olacağız.” dedi.

            Türkiye genelinde yeni maden alanlarının ihale edilmek istenmesine de değinen Poyraz, “Türkiye genelinde 766, Ordu’da da 9 alanda maden araması için ihale yapılacak. Ordu’nun da içinde olduğu kimi illerin ihalesi 17 Eylül günü (bugün) gerçekleştirilecek. Biliyoruz ki, Ekoloji Birliği çağrısıyla 766 maden alanının ihalesinin iptali için dava açıldı. Yapılan ihaleler iptal da edilebilir. İptal edilmezse bile, yeni dönemde mücadele büyüyecek demektir. Yalnızca Ordu değil, ülkenin her tarafı talana ve ranta açılıyor. Toprağımıza ve geleceğimize sahip çıkacağız.” dedi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi