Advert

TARİHİ BİNA KAPILARINI TURİZME AÇIYOR

TARİHİ BİNA KAPILARINI TURİZME AÇIYOR
TARİHİ BİNA KAPILARINI TURİZME AÇIYOR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’da devlet hastanesi, çocuk esirgeme kurumu, Ziraat Fakültesi ve sonrasında da Ordu Üniversitesi Diş Hastanesi olarak hizmet veren tarihi bina, bundan böyle turizme kapılarını açacak. 

Ordu Üniversitesi Turizm Fakültesi, 5 bin 800 metrekare alana sahip olan tarihi Güzelyalı Yerleşkesi’nde eğitim faaliyetlerine başlayacak. Eğitim öğretim faaliyetlerini bin 300 metrekarelik alanda sürdürecek olan Turizm Fakültesine toplamda bin metrekare alan üzerine 50 kişinin konaklayabileceği 14 odalı bir Uygulama Oteli yapılıyor. Bununla birlikte 150 metrekarelik bir alan üzerine Uygulama Restoranı yapılması planlanıyor. 

Artık kağıt üzerinde kalmayacak 

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Fakültemizin daha önceki yıllarda kağıt üzerinde açılımı gerçekleştirilmiş, biz de onu fiili olarak hayata geçireceğiz” diyerek, daha önce Ziraat Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi olarak hizmet veren binayı orijinal halini koruyarak yeni dönemde Turizm Fakültesi ve Uygulama Oteli olarak hizmete açacaklarını söyledi. 

Tarihi binada tadilat çalışmalarının devam ettiğini belirten Rektör Akdoğan, “binamızın arka tarafında daha sonradan inşa edilen bölüme, içerisinde gerekli düzenlemeleri yaparak 40-50 kişinin konaklayabileceği 14 odalı bir Uygulama Oteli inşa ediyoruz. Uygulama Oteli öğrencilerimizin turizm anlamında eğitim faaliyetlerine devam ederken teoride edindikleri bilgileri uygulamaya dönüştürecekleri bir saha olacaktır.” dedi. Haber merkezi 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahin'den Genç'e teşekkür ziyaret
Şahin'den Genç'e teşekkür ziyaret
LİDERLİĞE 'TİRYAKİ'!
LİDERLİĞE 'TİRYAKİ'!