"SÜRGÜNLER BİZİ YALDIRAMAZ"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

KESK Habersen 2 Nolu Şube Basın Yayın Eğitim Sosyal ve Dış İlişkiler Sekreteri Kübra Evliyaoğlu Bektaş, PTT yönetiminin sürgünlere devam ettiğini belirterek, "Bu kez de Haber-Sen Genel Sekreteri İbrahim Damatoğlu’nu Zonguldak’tan Şanlıurfa Akçakale’ye sürgün ederek yasalara aykırı, hukuksuz işlem yapmıştır." dedi.

Türkiye'de eş zamanlı olarak yapılan basın açıklamasını Ordu PTT Başmüdürlüğü önünde okuyan Bektaş, Haber-Sen olarak salgının başından itibaren tüm önlemlerin alınması, olumsuz çalışma koşullarının düzeltilmesi amacıyla yaptıkları basın açıklamaları ve sosyal medya çalışmaları sonrasında üye ve yöneticilerin sürgün edilmeye devam ettiğini söyledi.

"İnsanlık suçu"
'Sendikal hakların, sendika üye ve yöneticilerinin Anayasa, yasa ve uluslararası sözleşmelerle korunduğunu, sendika yöneticisinin görev yerinin değiştirilmesinin yasalara aykırı olduğunu çok iyi bilen PTT yönetimi Genel Sekreterimizi sürgün ederek sendikamızı susturma çabası içine girmiştir' diyen Kübra Evliyaoğlu Bektaş, şunları söyledi;

"Emekçilerin taleplerini dillendirenlerin ve sendikal mücadele yürütenlerin sürgün edilmesi, diğer emekçilere de verilen bir mesajdır: “Size verilenle yetinin, fazlasını istemeyin, yoksa siz de sürgün edilirsiniz. Çalışma koşullarının iyileştirilmesini ve pandemiye karşı tedbirlerin hayata geçirilmesini talep eden emekçilerin sürgünü insanlık suçudur. Sendikal örgütlenmeye ve demokratik hak mücadelesine vurulmak istenen bir darbedir, bu asla kabul edilemez! Sendikamız Merkez Yönetim Kurulunun aldığı karar gereği, Genel Sekreterimiz İbrahim Damatoğlu’nun sürgünü geri alınana kadar eylem ve etkinliklerimiz devam edecektir. Önümüzdeki süreçteki gelişmelere göre, sendikamıza, yöneticilerimize ve üyelerimize yapılan haksız hukuksuz baskıların son bulması, Genel Sekreterimizin sürgününün durdurulması için ülkemizin dört bir yanından Ankara’ya yürüyerek saldırıları protesto edeceğiz."

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜRETİCİ DIŞINDA HERKES KAZANIYOR!
ÜRETİCİ DIŞINDA HERKES KAZANIYOR!
Şanlıtürk'e sürpriz doğum günü
Şanlıtürk'e sürpriz doğum günü