SUDA VERİMLİLİK HAREKATI

SUDA VERİMLİLİK HAREKATI
SUDA VERİMLİLİK HAREKATI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Bakanlığı döneminde enerji verimliliği üzerine yaptığı çalışmaları, bu kez su verimliliği üzerinde sürdürdüğünü söyledi.

40 Gündem maddesinin görüşüldüğü 2021 yılının ilk meclis toplantısında konuşan başkan Güler, ülke genelinde yaşanan kuraklık sebebiyle Ordu ilinde su verimliliği konusunda çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Başkan Güler “Bakanlığım dönemimde enerji verimliliğinde olduğu gibi bu dönemde de su verimliliği konusunda ilaveten bir çalışma gerçekleştiriyorum” dedi.

Ülkemizde su kullanımını limitleyecek bir durum yaşandığına vurgu yapan başkan Güler, “Yağmur suyu ve su tüketimiyle ilgili belediyemizde çalışmalarımız var. Bakanlığım dönemimde enerji verimliliğinde olduğu gibi bu dönemde de su verimliliği konusunda ilaveten ben bir çalışma gerçekleştiriyorum. Su kıtlığı durumu olursa tarım ve hayvancılığı etkileyecek, dolayısıyla da yaşamımızı etkilememiş olacak. Bunun için su tüketiminde dikkatli olmamızda fayda var.” Diye konuştu. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
52 Orduspor'dan 2 takviye daha!
52 Orduspor'dan 2 takviye daha!
FATSA, PAPAKER İLE PRENSİPTE ANLAŞTI
FATSA, PAPAKER İLE PRENSİPTE ANLAŞTI