Advert

SÖZ TÜKENDİ...

SÖZ TÜKENDİ...
SÖZ TÜKENDİ... Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

16 Mart tarihinden bu yana oyunların yasak olduğu kahvehaneciler, Ordu'da dükkanlarını tek tek kapatmaya devam ediyor. Ordu Kahveciler ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Korkmaz, "Biz günübirlik geçinen bir esnafız. Hiç bir gelir yok. Günlük kazanılan para bırakın kirayı, su, elektrik, tüp parasını bile karşılamıyor. Devletten maddi  destek bekliyoruz." dedi.

Kahvehaneciler kan ağlıyor

Koronavirüs salgını nedeni ile belli bir süre kapatılan kahvehaneler, vakaların azalması ile normalleşme sürecinde 1 Haziran'da yeniden açılmıştı. Korkmaz, oyun oynatılmadıktan sonra dükkanlarının açık olmasının hiçbir anlamı olmadığını, çünkü zarar ettiklerini belirtti.  

"Önümüzü göremiyoruz"

'Kahvehanelerde oyunların oynatılması için çok sayıda talebimiz oldu. Hala bir sonuç alınamadı' diyen Korkmaz, sözlerine şöyle devam etti; "Şuan hala kahvehanelere oyun oynatılamıyor. Federasyonumuz, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ile de görüşerek, maddi yardımda bulunmasını istedi ancak sonuç çıkmadı. Maddi destek ya da kira yardımı istiyoruz. En azından koronavirüs salgını sona erene kadar kahveci esnafımıza asgari ücret kadar destek bekliyoruz. Kahveci esnafı çok mağdur. Şuan çok sayıda kahveci esnafı dükkanını kapattı. Çünkü artık kirasını ödeyemiyor. Açılıp açılmayacağıyla ilgili bir açıklama da yapılmadı. Şuan tam 6 ay oldu. 6 aydır kahveci esnafı kirasını ödeyemiyor. Önünü göremeyen kahveciler, çareyi dükkanını kapatmakta buluyor. Biz günübirlik geçinen bir esnafız. Hiç bir gelir yok. Günlük kazanılan para bırakın kirayı, su, elektrik, tüp parasını bile karşılamıyor. Ekmek parası bile kazanılmıyor."

"Mağduruz"

Kahveciler olarak koronavirüs salgınında tüm kurallara uymaya hazırız. Tüm şartları yerine getiririz. Sosyal mesafe, maske, seyirci almamak gibi tüm tedbirlere uyarız. Bizim talebimiz hala aynı. Kurallara uyarak oyunlara izin verilmesini istiyoruz. Nedense sesimizi duymuyorlar. Artık söz de tükendi. Mağduruz. Daha ne demeliyiz."

"Virüs sadece kahvehanelerde mi bulaşıyor?"

Çoğu işletmenin açık olmasına rağmen kahvehanelerin 6 aydır zor durumda olduğunu aktaran Hüseyin Korkmaz; "Dolmuşlar, belediye otobüsleri tıklım tıklım dolu, sosyal mesafe kurallarına uyulmuyor. Meyhanelerde sıkıntı yok, alışveriş merkezleri dolup taşıyor ama ne hikmetse sıra kahvehaneye gelince oyunlar yasak. Bu virüs sadece kahvehaneler de mi geçiyor." dedi.

Sosyal devletin esnaf ve sanatkarına destek vermesi gerektiğini savunan Korkmaz, bu zor dönemde devletten maddi destek, kira yardımı ve en önemlisi de oyunların serbest olmasını beklediklerini söyledi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI