Advert

SOSYAL MESAFELİ YÜZ YÜZE EĞİTİM!

SOSYAL MESAFELİ YÜZ YÜZE EĞİTİM!
SOSYAL MESAFELİ YÜZ YÜZE EĞİTİM! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı karar doğrultusunda Ordu'da da yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında, ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ile özel gereksinimli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı.

12 Ekim 2020 tarihinde; 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflar, 8'inci sınıf, lise hazırlık ve 12'nci sınıflarla, köy okullarının tüm kademelerinde ve özel gereksinimli öğrencilerin tüm kademe ve sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitim başladı.

Ordu'da da 19 ilçede bu sınıflarda öğrenciler aylar sonra okullarına kavuştular. Sabah okulun önünde toplanan öğrenciler, pandemi kurallarına göre sıraya girerken, mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

Okul müdürleri, 7 ay sonra öğrencilerine kavuşmanın da getirdiği mutlulukla beraber bir konuşma yaptılar. Konuşmada özellikle sosyal mesafe, maske ve hijyen konusuna dikkat çektiler.

Dün itibarıyla ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri ile ortaokul 8. sınıflar ve lise 12. sınıf öğrencileri de okul yolunu tuttu. Okullarda öğrencilerin gelişi öncesi tüm tedbirler alındı. Masa ve sıralar, toplu kullanım alanları dezenfekte edildi. Sabah saatlerinden itibarense öğrenciler kabul edilmeye başlandı. Sınıfların yerinin öğrenilmesi amacıyla sınıflar okul bahçesinde sıra yapılarak bekletildi. İstiklal Marşı okunması ile öğretmenler eşliğinde öğrenciler okullarına kavuştu. Okul bahçesine veliler alınmadı.

Ordu Hayat/Adnan Alparslan 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV