Advert

"Sorunları çözüme kavuşturuyoruz"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören,  16 aydır şehir genelinde yürüttükleri altyapı çalışmalarını değerlendirerek, "insanların zarar görmeyeceği, altı da üstü kadar insanı yaşatan bir şehir hedefiyle çalışıyoruz.” dedi.

Sorunları en kısa sürede çözmeye çalıştıklarını aktaran Tören; "afet de olsa taşkın da olsa adı her ne olursa olsun halkımızın, vatandaşlarımızın ve hiç kimsenin zarar görmesi bizim açımızdan kabul edilemez' dedi.

'Yaptığımız çalışmalarla Düz Mahallede 40 yıllık yağmur suyu sorununa neşter vurduk' diyen Tören, sözlerini şöyle sürdürdü; "Mevcut yağmur suyu boru hatlarının yetersizliği, yıpranmış ve kullanım ömrünü tamamlamış olması sebebiyle çalışma yaptığımız yerlerde altyapıyı sil baştan yeniliyoruz. Ancak yağmur suyu hatları boru çapları belirlenirken bağlantı yapılan ana hattın boru çapları dikkate alınmak zorunda. Artık bazı noktalarda ana hat boru çaplarının yetersizliği ve şehrin yağmur suyunu taşıyamadığı açıktır. Bunun gibi Yeni Mahallede, Şirinevler’de Karşıyaka Mahallemizde, Karapınar Mahallemizde birçok alanın alt yapısını yenileyip tamamladığımız üstyapısıyla birlikte hizmete sunduk."

Yürüttükleri çalışmalarla hem çevreye duyarlı hem saygılı hem de uyumlu bir şehri ortaya çıkaracaklarını aktaran Başkan Tören, "Altınordu’muz hak ettiği yere gelecek." dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI