‘SORUNLAR HALI ALTINA SÜPÜRÜLDÜ’

‘SORUNLAR HALI ALTINA SÜPÜRÜLDÜ’
‘SORUNLAR HALI ALTINA SÜPÜRÜLDÜ’ Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Yapı-Yol Sen, tüm AFAD çalışanlarının eşit haklardan faydalanması ve özlük haklarında iyileştirilmeye gidilmesi çağrısı yaptı.  

KESK’e bağlı Yapı-Yol Sen Samsun Şube Başkanı Yüksel Bayram, AFAD emekçilerinin yıllardır yoksulluk sınırının altında çalıştıklarını belirten Bayram, “7-24 çalışan AFAD emekçilerinin özlük haklarında yirmi yıldır gerçek anlamda hiçbir iyileştirme sağlanmamıştır. Yıpratıcı ve yorucu işlerde çalışanlara ödenen tazminatlar, iş riski tazminatı, fiili hizmet süresi zammı gibi haklar iş kolumuzda yetkili olan sendika tarafından görmezden gelinmiş, AFAD emekçilerinin tüm sorunları halı altına süpürülmüştür” dedi. 

Bayram, pandemi süreci ve AFAD emekçilerinin riskli faaliyet alanlarının göz önünde bulundurularak, AFAD tazminatının tüm AFAD emekçilerini kapsayacak şekilde tekrar düzenlenerek tüm çalışanlara verilmesini ve yıllardır görmezden gelinen özlük haklarının düzeltilmesini, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının fırsat eşitliği ve liyakat çerçevesinde yapılmasını talep etti. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
TAHTA AÇILDI!
TAHTA AÇILDI!