Advert

Skandal direkten döndü!

Skandal direkten döndü!
Skandal direkten döndü! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Lise ve deniz manzaralı lunapark

Sahil bandında, 12 eğitim kurumunun bulunduğu Alana yapılmak istenen lunapark, gelen tepkiler üzerine apar topar iptal edildi.

Ordu Lisesi karşısında, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni düzenleme yaptığı alanda lunapark kurulacağı ve bunun için ORBEL A.Ş.’nin ihaleye çıktığı haberleri üzerine başta Ordu Lisesi mezunları, eğitim kuruluşları ve mahalle sakinleri adeta ayağa kalktı.

4.5 yıllık ipotek

Bu arada ihalenin detayları da ortaya çıktı. Ordu Lisesi karşısındaki söz konusu 3,2 dönümlük alan, Lunapark Sosyal Tesis İşletmeciliği kurulmak üzere yıllık 288 bin TL kira karşılığında toplam 9 yıllığına ORBEL A.Ş. tarafından ihaleye çıkarıldı.4.5

Alanın ihalesine girecek kişilerde en az 15 yıllık lunapark işletmecisi olması şartının aranması da ‘adrese teslim’ yorumlarına neden oldu.

Başkanın haberi yok mu?

Başta çevresinde okul, kreş ve etüd merkezi gibi 12 eğitim kurumunun bulunduğu söz konusu alana oldukça önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in ihaleden haberi olmadığı haberi de gündeme bomba gibi düştü.

Eylem öncesi iptal

Mahalle halkı ve Ordu Lisesi eski mezunlarının imza kampanyası ve basın açıklaması yapacakları günden bir gün önce ihalenin hiç bir gerekçe göstermeden iptal edildiği açıklandı. Ancak Başkan Güler’den habersiz bu ihaleyi kimin hazırladığı, niye apar topar iptal ettikleri, binlerce öğrencinin bulunduğu bir alana, hem de en büyük öğrenci mevcudu bulunan bir lisenin karşısına bu lunapark kurulma işini kimin organize ettiği kamuoyu tarafından merak ediliyor. Adnan Alparslan/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV