Advert

SİZ EVDE KALIN, BİZ SİZE GELİRİZ…

SİZ EVDE KALIN, BİZ SİZE GELİRİZ…
SİZ EVDE KALIN, BİZ SİZE GELİRİZ… Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Evde sağlık hizmetinde sınır yok

Ordu’da kronik hastalığa veya yaşlılığa bağlı olarak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne gelemeyecek vatandaşlara da evde hizmet verilmeye başlandı.

Ordu Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Kronik hastalığa ve yaşlılığa bağlı olarak Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine gelemeyecek durumda olan ve ağız-diş sağlığı hizmeti almak isteyen vatandaşlarımız 4443833 numaralı telefonu arayarak evlerinde sağlık hizmeti almak için başvurabilirler. Başvurunun evde sağlık hizmetleri birimi hekimi tarafından değerlendirmesinden sonra başvuran kişi Sağlık Bakanlığının belirlediği hizmet kriterlerine uygunsa evde ağız ve diş sağlığı hizmetinden faydalanabilmektedir” dedi.

Evde protez

Vatandaşlara evde ağız ve diş sağlığı hizmeti kapsamında; Diş Çekimi, Parsiyel ve Total Hareketli Protez, Diş İlavesi, Protez Tamiri, Fissür Uygulama, Flor Uygulama, Protez Besleme, Kron-Köprü (sabit) Protez Yapıştırma hizmetleri veriliyor.

İyileşene kadar ziyaret

Bu hizmet kapsamında, “Evde Sağlık Hizmetleri”nden faydalanmak için Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine başvuran Huriye Bulak isimli 82 yaşındaki hasta, 9 Eylül tarihinde ilk defa ziyaret edilmiş ve yapılan muayenenin ardından dişinin çekilmesine karar verilmiş. Hasta, 16 Eylül tarihinde tekrar ziyaret edildi ve dişi çekildi. Hastanın çekim yapılan bölgesindeki kron-köprü protezi de söküldü ve çekim yerinin iyileşmesini takiben 23 Eylül tarihinde gerekli düzenlemeler yapılarak protezi yerine takıldı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde, sağlık personellerinin büyük bir özveri ile salgınla mücadele verdiğini, aynı zamanda diğer sağlık hizmetlerinin de aksatılmadan devam ettirildiğini belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Arkadaşlarımız gelen her başvuruyu mutlaka değerlendirmekte ve kriterlere uygun kişilere yapılan planlama dahilinde sağlık hizmeti vermektedir." dedi. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV