Advert

SİNYAL YOK!

SİNYAL YOK!
SİNYAL YOK! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Gerek EBA TV’nin gerekse internet alt yapısının sağlam olmaması nedeniyle uzaktan eğitim ilk haftada uzaktan çileye dönüştü.

Ordu’nun merkez ilçelerinin yakın mahallelerinde bile internet sıkıntısı yaşandığı için öğretmen ve öğrenciler EBA TV’ye bağlanmakta güçlük yaşıyorlar. Bağlananlar ise bir süre sonra kesildiği için dersin sonunu getiremiyorlar.

Çaresizliğin fotoğrafı!

Bu fotoğraf Altınordu’nun kent merkezinden 8 km. Uzaklıkta bulunan Alambey Mahallesinden. Bir ilkokul öğrencisi dedesi ile birlikte EBA TV’ye bağlanmak için sinyal bulmak için harmanın ve bahçenin etrafından dönüp duruyorlar.

EBA TV’den önce biz çöktük

Öğrencinin babası bu çileyi şu sözlerle dile getiriyor:

“Ordu Alembey Köyü şehirden tam 8 km. Hiç bir telefon operatörü çekmiyor, Telekom internet altyapısı yok. Uydu internetine başvurduk tepedeki vericileri görmediği için çekmiyor. Biz ailecek her sabah işe gidiyoruz. Doruk dolayısı ile köyde dedesi ve babaannesinde kalmak zorunda. EBA TV için evin harmanının başında beli belirsiz tek sinyal bulduğumuz tek alanda dedesinin yardımı ile eğitim görmeye çalışıyor. İnternete çözüm bulmadan eğitim zor.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ZENGİN DAHA DA ZENGİNLEŞTİ"
Şişman görevinden istifa etti
Şişman görevinden istifa etti