Advert

ŞİMDİ YARDIM ZAMANI

ŞİMDİ YARDIM ZAMANI
ŞİMDİ YARDIM ZAMANI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Hem Ordu'nun hem de Türkiye'nin tek yürek olduğu SMA hastası Demir Ali bebek için destekler sürüyor ancak süre de daralıyor. Başlatılan yardım kampanyasında şu ana kadar 905 bin avro toplandı. Tedavisi için 2,1 milyon avro gerekiyor.

Demir Ali için süre daralıyor

 

Omurilikteki motor sinir hücrelerinin kaybına yol açarak, vücut merkezine yakın kasların tutulumuyla vücutta iki taraflı olarak güçsüzlüğe yol açan SMA Tip-1 hastası Demir Ali, yürürken, otururken, yemek yerken hatta uyurken bile zorluk yaşıyor. Demir Ali´nin annesi Ezgi ve babası İbrahim Kubilay Bayraktar, oğullarının hayata tutunabilmesi için yoğun çaba sarf ediyor.

Ordu'da yaşayan İbrahim Kubilay ve Ezgi Bayraktar çiftinin 1,5 yaşındaki oğulları Demir Ali'ye Spinal Musküler Atrofi (SMA) tanısı koyuldu. Demir Ali'nin ABD'deki gen tedavisi için 2,1 milyon euro gerekiyor. Ailenin tedaviyi karşılayabilmek için başlattığı yardım kampanyasında şu ana kadar 900 bin euro toplandı. 7 ay içerisinde tedavi olması gereken Demir Ali için vatandaşlardan esnafa kadar herkes destek olmaya çalışıyor.

Oğluna henüz 3 aylıkken SMA Tip-1 teşhisi koyulduğunu hatırlatan anne Ezgi Bayraktar, Demir Ali'nin 7 ay içerisinde tedavi olması gerektiğini söyledi.

"Damlaya damlaya göl oldu"

Demir Ali için başlatılan kampanyada 2 ayın geride kaldığını aktaran Bayraktar, şunları söyledi; "Hem Ordu'dan hem de Türkiye'den güzel destekler aldık. Düzenlenen destek kampanyalarının yanı sıra 10, 20 liralarla 905 bin Avro topladık. Demir Ali'nin tedavisi için 2.1 milyon avro lazım. Şuana kadar damlaya damlaya göl oldu ve 905 bin avro toplandı. Yardım kampanyamızın yarısına yakını tamamlandı. Şimdi diğer yarısını tamamlamak için uğraşacağız. İnşallah o parayı tamamlarız ve Demir Ali tedavi olur. Onun yürüdüğü günleri görürüm." dedi.

Demir Ali'nin yaşayabilmesi için yardıma ihtiyaçları olduğunun altını çizen Anne Bayraktar, 10 liralık yardımın bile çok önemli olduğunu dile getirdi.

Demir Ali'nin yarını olmayan bir hastalıkla mücadele ettiğini söyleyen Bayraktar, oğlunun yürümesini istediğini kaydetti.

Öte yandan Ordu'da ve il dışında birçok işletme, bir günlük gelirlerini Demir Ali'ye vererek destek olmayı sürdürüyor.

Ordu Hayat/Adnan Alparslan 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR