SGK PRİM DESTEĞİ 3 YIL DAHA UZATILMALIDIR

SGK PRİM DESTEĞİ 3 YIL DAHA UZATILMALIDIR
SGK PRİM DESTEĞİ 3 YIL DAHA UZATILMALIDIR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Covid pandemisinde işleri bitme noktasına gelen esnaf ve işveren için verilen sigorta prim desteğinin süresinin uzatılmasını istedi, bir de soru önergesi verdi.

Sigorta primi işveren desteğinin bu aybaşı itibariye bittiğini hatırlatan Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, “SGK sigorta prim ile ilgili bir uzatma yapılmaması halinde 01.01.2021 tarihinden itibaren özel sektör işyerlerinde istihdam edilen işçiler için 6 puanlık sigorta primi işveren desteği hazinece karşılanmayacaktır. Korona salgınının ekonomide oluşturduğu olumsuzluklar kapsamında 7256 sayılı kanunla uygulama süresi uzatılan SGK sigorta prim teşvikleri dikkate alındığında 6486 sayılı kanunla sağlanan 6 puanlık prim desteğinin de en az üç yıl süre ile uzatılması artık zorunluluk halini almıştır. Bugün yaşanan süreçte bu tür teşviklere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Teşvik uygulama süresinin uzatılmasına yönelik yeni yasal düzenleme yapılmaması halinde işletmelerin zor durumda kalacağı kaçınılmaz olacağı gibi olumsuz ekonomik koşullar altında bulunan işyerleri için önemli ilave maddi yük getirecektir“ dedi.

Adıgüzel, Hazine ve Maliye Bakanlığına verdiği soru önergesinde de, bu desteğin uzatılması için bir çalışma yapılıp yapılmadığını, böyle bir düzenleme düşünülüyorsa süresini ve bu tür konularda başta işverenlerin kayıtlarına ve mali durumlarına en fazla hâkim olan Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği olmak üzere kimi meslek kuruluşları, odalar ve birliklerden görüş alınıp alınmadığını sordu. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Son dakika transferi!
Son dakika transferi!