Advert

SENDİKA BAŞKANININ EŞİNDEN TARAFLI TUTUM!

SENDİKA BAŞKANININ EŞİNDEN TARAFLI TUTUM!
SENDİKA BAŞKANININ EŞİNDEN TARAFLI TUTUM! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

SES Ordu Şube Eş Başkanı Ferit Ceylan, Ordu'da bir sendikanın başkanının eşinin iki dönemdir Ordu Devlet Hastanesi'nde idarecilik yaptığını belirterek, "bu kişi taraflı tutum sergiliyor. Sendika yazılarını yasaya göre değil de kendi düşüncesine göre değerlendiriyor." dedi.

'İlimizde sendika başkanlarını ve idarecileri siyasi irade belirlediği için kendilerini dev aynasında görenler var' diyen Ceylan, "Sağlıkta bir sendika başkanın eşi iki dönemdir, sendikanın yetkili olduğu Ordu Devlet Hastanesinde idareci olarak atanıyor, biz bu olayı etik bulmadık ama tarafsız olacak ise hiç kimse eşinin yaptığı iş gereği görevinde yükselmesini dillendirmek kendimize yakıştırmadık." şeklinde konuştu.

"Yönetmeliği bilmiyorsanız öğrenin"

Sendika başkanının eşinin siyasi gücü ve sendika başkanı olmasını fırsat bilerek kuruma taraflı tutum sergilediğini belirten Ceylan, şunları kaydetti; "Yasa maddeleri ile yazıları bile ilgili yasayı okuyarak değil de, başka yerlere sorarak uyguluyor. Yasa ve yönetmenliği bilmeyen hiç kimse o koltukları işgal edemez. Sizin karşınıza gelen bir sendika başkanı, onu bir kurumun temsilcisi olarak değerlendireceksiniz, elinde resmi yazı ile gelen sizin çalışanınız değildir. Sendikanın temsilcisidir. Sendikadan gelen her yazı resmidir, gereğini yapacaksınız. Yasa ve yönetmenliği bilmiyorsanız sendikamıza resmi yazı yazarsınız biz sizlere yasa ve yönetmenlikleri yazarız öğrenirsiniz.

"Kraldan çok kralcılar"

Sayın idareci bugüne kadar kulağımıza gelen, eşinizin sendikasına üye kayıtları yapmanız, eşinizin sendikasına üye olanlara ayrıcalık yapmalarınızı zaman zaman basından ve arkadaşlarımızdan duyduk yaptıklarınızı hep şöyle değerlendirdik, “kendine yakışanı yapıyor” Ordu kamuoyu huzurunda soruyorum Antalya ve Kızılcahamam kamplarına giden sendika üyelerine yasanın hangi maddesine göre izin verdiniz. Kamp toplantılarına gidenlere ses çıkarmayanlar SES in yönetimini belirleyecek delege iznini kesmeye çalışıyor. Şimdi buradan SES Ordu Şube Başkanı olarak uyarıyorum. İdareciliğinizi eşinize, arkanızdaki siyasi güce güvenerek yapmayın, Kendinize gelin bu devran böyle sürmez sizden önce idarecilik yapanlar aramızda bizimle çalışıyor, sizde yarın o yüksek koltuklardan aşağı ineceksiniz devletin kurumları babanızın çiftliği değil, hiç kimse SES üyelerine kraldan çok kralcılık yapmasın arkasındaki güç kim olursa olsun o koltuklarınızı öyle bir sallarım ki aşağı düştüğünüzde aklınız başınıza gelir."

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV