Advert

SEMİNERLER UZAKTAN YAPILMALI!

SEMİNERLER UZAKTAN YAPILMALI!
SEMİNERLER UZAKTAN YAPILMALI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Eğitim Sen Ordu Şubesi Başkanı Sezgin Yılmaz, koronavirüs vakalarının sürekli arttığına dikkati çekerek, "16-20 Kasım tarihlerinde öğretmenlerin mesleki çalışmaları uzaktan yapılmalı." dedi.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Ordu'da da koronavirüs vakaları her geçen gün artmaya devam ederken, öğretmenlerin 16-20 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan mesleki çalışmaları okulda mı yoksa uzaktan mı yapacağı konusunda bilmece sürüyor.

16-20 Kasım tarihlerinde yapılacak mesleki eğitimlerin yerine ders yapılmayacağı kesinleşirken, öğretmenlerin seminer yapacağı belirtildi.

Eğitim Sen Ordu Şubesi Başkanı Sezgin Yılmaz, öğretmenlere verilecek olan mesleki eğitim seminerlerinin yüz yüze değil, çevrimiçi olarak verilmesini istedi

"Önlemlere ihtiyaç var"

Sezgin Yılmaz, okullarda çok ciddi önlemler alınması gerektiğine dikkati çekerek; "Açıklanan sadece hasta sayıları. Vaka sayıları ile birlikte düşünüldüğünde durumun ciddiyeti açık. Okulların açık tutulabilmesi ve kimsenin sağlık sorunu yaşamaması için çok daha ciddi önlemlere ihtiyaç var. İlk önlem ara tatilde öğretmenlerin mesleki çalışmaları uzaktan yapması olmalı." dedi.

Bir değişiklik olmaması durumunda Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenlerin mesleki çalışmaları okullarında yapmasını kararlaştırdı. Yılmaz, bu durumun riskli olabileceğini belirterek, en azından bu süreçte okulların boş tutularak temastan uzak olunmasının süreç için yararlı olacağını dile getirdi.

Salgın devam ederken yüz yüze seminer yapılmaması gerektiğinin altını çizen Yılmaz, "yüz yüze seminer konusunda ısrarcı olmamak gerekir. Mesleki çalışmalar uzaktan da olur. Önce sağlık." diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKKUŞ'A KORONA ARASI YARAMADI!
AKKUŞ'A KORONA ARASI YARAMADI!
52 ORDUSPOR'DA HEDEF DÜZCE GALİBİYETİ
52 ORDUSPOR'DA HEDEF DÜZCE GALİBİYETİ