Advert

SEL ORDU’YU DA VURDU!

SEL ORDU’YU DA VURDU!
SEL ORDU’YU DA VURDU! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Tüm Doğu Karadeniz’i etkisi altına alan şiddetli sağanak yağmur ve sonrasındaki sel Ordu’yu da etkiledi. Birçok fındık üreticisinin harmanlarında mahsulü zarar görürken, fındıklar yollara savruldu, denizde fındık adacıkları oluştu.

 

Yoğun sağanak yağmurdan dolayı dereler taşıp yollar zarar görürken, mevsimlik tarım işçilerinin kaldığı alanlar sel altında kaldı. Büyükşehir Belediyesi ile 19 ilçe belediyesi ekipleri hemen vatandaşların yardımına koştu. 

Fındıklar denize aktı!

Ordu'da birçok ilçedeki harmandaki fındıkları da sel aldı. Fındık çuvalları sele kapıldı. Ordu sahili, sürüklenen fındıklarla doldu. Denizin ortasında fındık adacıkları oluştu.

Büyükşehir’den yoğun mesai

Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, il genelinde aşırı yağıştan kaynaklı su baskınları yaşayan bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor. Meydana gelen zararı telafi etmek ve vatandaşların mağdur olmamasını sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi ekipleri yoğun mesai harcıyor. Meydana gelen su baskınlarına müdahale eden ekipler kapanan ızgara ve mazgalları açıp, yağmur suyunun getirdiği birikintileri temizliyor.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp su baskınlarından dolayı olumsuzlukların yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulunarak ekiplerin çalışmalarını bizzat yerinde takip ediyor.

Seferberlik ilan edildi

Ordu’nun coğrafi konum gereği zaman zaman aşırı yağışlar ve su baskınlarını gören illerden biri olduğunu söyleyen Genel Sekreter Alp, “İlimizde başlayan aşırı sağanak yağış zaman zaman belli noktalarda su baskınlarına sebebiyet verdi. Alt yapısı yapılan, ızgarası temizlenen bölgelerde bu sorunlar yaşanmadı. Bu bölgede yağmur suyu hattının kırık olmasından kaynaklı bir su baskını yaşandı. Büyükşehir ve OSKİ ekiplerimiz kuvvetli yağış sonrası sahadaki göllenen suyu boşaltmak amacıyla çalışmalar yapıyor. Buradaki hat yenilendikten sonra bir daha bu bölge böyle bir sorunla karşılaşmayacak. Coğrafi konumumuz gereği zaman zaman aşırı yağışlar ve su baskınları gören illerden biriyiz. Bunun için her zaman bu baskınlara hazırlıklı olmamız gerekiyor.  Sadece tedbirlerimizi buralarda değil, dere yataklarında da almaya çalışıyoruz. Büyükşehir ve OSKİ ekiplerimiz kuvvetli yağış sonrası sahada yoğun bir seferberlik sürdürüyor” dedi.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI