"ŞEHİR HASTANESİ İLE SORUNLAR AŞILACAK"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu Şehir Hastanesi ihalesinin yapıldığını hatırlatarak, "yer tesliminin ardından ilk kazma vurulacak. 2022 yılı sonunda da hizmete girecek. Hastanemizle birlikte sağlıktaki sorunların hepsini aşacağız." dedi.

İhalesi yapılan ve yer teslimi beklenilen Ordu Şehir Hastanesi'nin inşasına en kısa zamanda başlanması beklenirken, 2022 yılının sonunda da hastanenin hazır hale getirilmesi bekleniyor.

"2022 yılı sonunda bitecek"

Yüklenici firmanın yer tesliminin ardından hiç vakit kaybetmeden inşaata başlayacağını belirten Gündoğdu; "Ordu Şehir Hastanesi'nin ihalesi yapıldı. Şuanda yer teslimi yapılıyor. Yer tesliminin akabinde şehir hastanesi için ilk kazma vurulacak. Hiç vakit kaybetmeden çalışmalar başlayacak. Şehir Hastanesi'nin 2022 yılı sonuna yetiştirilmesini bekliyoruz." dedi.

900 yataklı...

'Ordu Şehir Hastanesi'nin finansmanı tamamen devlet tarafından karşılanıyor' diyen Gündoğdu, şunları söyledi;

"Sonrasında herhangi bir firmaya geri ödeme olmayacak. Normal devlet hastaneleri gibi bir hastane olacak. Şehir hastanemiz 900 yataklı, 1400 yatağa kadar da çıkabiliyor. Her türlü talebe cevap verebilecek bir şehir hastanesi olacak."

"İl dışından da hastalarımız gelebilecek"

Şehir Hastanesi'nin yapılmasıyla Ordu'nun sağlık alanındaki tüm sorunlarının çözüleceğini aktaran Gündoğdu, sözlerini şöyle tamamladı; "Ordu'daki hastalarımıza rahatlıkla yetecek geniş kapsamlı bir hastane olacak. Daha fazla poliklinik, hekim ve sağlık çalışanı hizmet verecek. Sadece ilimizdeki hastalarımız değil, Ordu dışından gelecek hastalara da bakabilecek kapasitede bir şehir hastanemiz olacak. Ordumuzun bu hastaneyle birlikte sağlık alanında hiçbir sıkıntısı kalmayacak."

 Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
52 ORDUSPOR İLE FATSA YENİŞEMEDİ
52 ORDUSPOR İLE FATSA YENİŞEMEDİ
ÜRETİCİ DIŞINDA HERKES KAZANIYOR!
ÜRETİCİ DIŞINDA HERKES KAZANIYOR!