Advert

ŞEHİDİN EVİ YENİDEN YAPILDI!

ŞEHİDİN EVİ YENİDEN YAPILDI!
ŞEHİDİN EVİ YENİDEN YAPILDI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Vali Tuncay Sonel, Şehit Piyade Sözleşmeli Er Salih Altuntaş’ın Aybastı İlçesinde yaşayan ailesinin kaldığı ancak ikamet edilemeyecek durumda olan evinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla yeniden yapılarak, aileye teslim edildiğini belirtti.

 

9 Temmuz 2019'da Hakkari Şemdinli'de terör örgütü mensuplarınca askeri araca yapılan saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü Ankara'da şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Salih Altuntaş'ın Aybastı ilçesi Uzundere Mahallesi'nde ikamet eden ailesinin içinde oturulamayacak durumda olan evi, İçişleri Bakanlığının desteği ile yeniden yapıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit babası Kenan Altuntaş'ı telefonla arayarak konu ile bizzat ilgilendiğini, evin yeni baştan yapılacağını ifade etmişti. Bu sözden sadece 3 ay sonra evin yapımı tamamlanarak şehidin ailesine teslim edildi.

Vali Tuncay Sonel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Hakkari -Şemdinli’de 2019 ‘da Şehit olan Salih Altuntaş Evladımızın Aybastı‘da yaşayan Ailesine Yeni yapacağımız Evin; Üç ay içerisinde bitirilmesi sözünü vermiştik. Bakanımız Süleyman Soylu‘nun destekleriyle kısa sürede yerine getirdik. Hayırlı olsun." dedi.

Şehit P. Söz. Er Salih Altuntaş’ın babası Kenan, annesi Sultan Altuntaş ise yapılan ev için teşekkür ettiler.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahin'den Genç'e teşekkür ziyaret
Şahin'den Genç'e teşekkür ziyaret
LİDERLİĞE 'TİRYAKİ'!
LİDERLİĞE 'TİRYAKİ'!