Advert

SANAL BAKAN!

SANAL BAKAN!
SANAL BAKAN! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, daha önce 'Sansür Bakanı' dediği Fahrettin Koca'ya, bu kez de 'Sanal Bakan' dedi. Adıgüzel, "Şuanda sağlık bakanının her gün birbirinin aynı olan ve durumu salgın yokmuş gibi küçülten açıklamaları yüzünden insanları dikkatsizliğe sevk ediyor." diyerek tepki gösterdi.

Meclisin önünde yaptığı açıklamada açıklanan vakaların doğru olmadığına dikkati çeken Adıgüzel, gerçek rakamların açıklanandan çok daha fazla olduğunu söyledi.

"Hava durumu sunan spiker gibi"

'Bu Sağlık Bakanı, bu bakanlığı tababetle değil, ticaretle ve siyasetle yönetmektedir. Sağlık Bakanına daha önce 'Sansür  Bakanı' dedim, şimdi de 'Sanal Bakan' diyorum' diyen Adıgüzel, şunları söyledi; "Bu sağlık bakanı akşama kadar bugün basına ne verelim diye düşünüp, bir sayı belirleyip onu da twitterdan yayınlamaktan öte gitmeyen bir bakandır. Sorun çözen değil, sorunun kaynağı olmuştur. Şuanda sağlık bakanının her gün birbirinin aynı olan ve durumu salgın yokmuş gibi küçülten açıklamaları yüzünden insanları dikkatsizliğe sevk ediyor. Her akşam hava durumu sunan spiker edasıyla kameraların karşısına geçip rakamlar okumaktadır. Ama bu hava durumu hangi ülkenin anlayamadık. Çünkü Türkiye'nin durumu bu değildir.

"Vakalar 10 katı"

Şuanda testi pozitif olarak evine gönderilen hastalar, evlerinde veya döndükleri hastane acillerinde hayatlarını kaybetmektedirler. Sabahlara kadar yoğun bakım yeri aramaktayız. Ama hastanelerde yoğun bakım yeri yok. Sağlık Bakanı, 1. dalganın 2. dalgasındayız diyor. Adeta milletle dalga geçmeye devam ediyor. Bakan, her gün birbirinin aynı açıklamalar yapıyor. Bakandan önce tabloyu ben açıklayayım. Yeni test sayısı 105 bin, hasta sayısı bin 750, ölen kişi sayısı 60. Ama gerçek tablo bu değil. Gerçek tablo; Test 105 bin, pozitif vaka 16 bin, hayatını kaybeden kişi sayısı 380, iyileşenler 11 bin kişidir. Bu tabloyu ülkemizin dört bir yanından aldığımız verilerle oluşturduk. 105 bin test yapılırsa vaka sayısı 16 binden aşağı değildir. Bakanın söylediğinin 10 katıdır. Bakan vakalardan paradan sıfır atar gibi sıfır atmaktadır. "

"40 kişiden biri covid ile tanıştı"

Adıgüzel; "İstanbul, Ankara, İzmir, Adan ve Antalya'nın toplam vefat sayıları belediyelerin kayıtlarında mevcut. 5 ilde Toplam 8 bin 850 vefat eden vatandaşımız vardır. Bunu 82 milyon insanımıza oranladığımızda gerçek rakam 23 bindir. Şuana kadar gerçek vaka sayısı 980 bindir. Türkiye'de her 40 kişiden birisi Türkiye'de covid ile tanışmıştır." dedi.

"Cinayete teşebbüs"

Okulların bu şartlarda açılmaması gerektiğini söyleyen Adıgüzel; "Eğer hükümet bilimi yok sayan, aymazlık anlayışıyla devam ederse, grip sezonuyla beraber her şey daha kötü olur. Milli Eğitim'de yüz yüze eğitime olanak verirse, yılbaşına kadar her eve covid girmiş olacak. Yüz yüze eğitim cinayete teşebbüstür." diye konuştu.

"Suç duyurusunda bulunuyorum"

Cumhurbaşkanı'nın söylemlerine de değinen Adıgüzel; "Erdoğan, dolmuşta ayakta gitmek yasak diyor. Sokakta, her yerde covid var ama sadece dolmuşa yasak getirerek bu salgını önleyecek bir hükümetimiz var. Bu işi siyasi ve ekonomik boyutuyla değerlendiriyorlar. Buradan bir suç duyurusunda bulunmak istiyorum. Sağlık Bakanı ve hükümetin başını can kaybına ve ölüme sebebiyet vermekten suç duyurusunda bulunmuyorum" diyerek şunları kaydetti;

"Bilim Kurulu alet ediliyor"

Hem Sağlık Bakanlığı hem de Milli Eğitim Bakanlığı topu taca atıyor. Bir veli çocuğunu okula gönderdi ve çocuk covid kaptığında burada devleti sorumlu tutmama adına veliyi sorumlu tutmaktadır. Sağlık Bakanına, Bilim Kurulu için bir sözcü oluşturulmasını istedim. Ama yapılmadı. Bilim Kurulu, milleti hükümetin yalanlarına inandırılması için kullanılıyor. Hükümet, kendi, yalanlarına insanları daha rahat inandırtmak için bu hocalarımızı kullanıyor. Bilim Kurulu, baskı altında olduklarından ses çıkaramıyorlar. Ya bu bakanı doğru yola sevk edin, ya da bu yolu derk edin. Yıllar içinde biriktirdiğiniz kariyerlerinizi hükümetin algı oyuncularına daha fazla alet etmeyin."

"Hükümetin maskesi düştü"

Son olarak piyasadaki çoğu maskenin coivd'den korumadığını söyleyen Adıgüzel; "Maske meselesi, hükümetin kötü yönettiği meselelerden birisi. Firmalar, başka iş kolunda çalışmasına rağmen hemen maske üretimine geçti. Serbest bölgede çalışan fabrikalar, yurt içine çalışmadan yurt dışına 2-3 milyara yakın maske göndererek bundan çok ciddi rant elde ettiler. Millet maske ararken, hükümete yakın çevreler, maskeleri yurt dışına gönderiyor. Hükümetin maskesi de bir kez daha düşmüştür." dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI