Advert

ŞAHİN, YAPILANDIRMA İSTEDİ

ŞAHİN, YAPILANDIRMA İSTEDİ
ŞAHİN, YAPILANDIRMA İSTEDİ Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında gerçekleşen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey toplantısına katılarak üye firmaların sorunlarını iletti.

Toplantıda, ertelenen kredi, vergi ve prim ödeme vadelerinin gelmesinin özel sektörü endişelendirdiğini, piyasasının rahatlaması için bu ödemelere yapılandırma veya öteleme getirilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Şahin; “Mart, Nisan ve Mayıs ayına ait kredi, vergi ve prim ödemeleri Eylül, Ekim ayında tahakkuk edilecek. Ancak, firmalarımız bu aylarda yapılacak ödemelere henüz hazır değil. Koronavirüs tehdidinin ülkemizde ve dünyada devam etmesi sebebiyle firmalarımız bu süreçte beklenen kazancı ne yazık ki elde edemediler. Bu kapsamda 2020 yılında ödenmesi gereken ve ödenemeyen vergiler için yeniden yapılandırma ve taksitlendirme olanağı sağlanmasını bekliyoruz.” dedi.

Okul yan sektörü batıyor

Okul kıyafetleri üreten ve satan firmalar ile kırtasiye, kantin ve öğrenci taşıma işi yapan meslek gruplarının okulların kapalı kalmasından dolayı büyük bir sıkıntı içinde olduğunu da hatırlatan Şahin; “Yaklaşık 7 aydır iş yapamadıkları için büyük bir sıkıntı içerisine olan bu firmalarımız ödemelerinde sıkıntı yaşadıkları için bir çözüm getirilmesini talep etmekteler. Bu firmaların ayakta kalması için bir çözüm yolu getirilmesi gerektiğinin kanaatindeyiz” ifadelerini kullandı.

            Okul için teşekkür

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ilimize kazandırılan TOBB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin açıldığını hatırlatan Başkan Şahin; “Sayın Başkanım ilimize sayenizde son derece modern bir okul kazandırılmış oldu. Ancak TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitenizden okulumuza destek bekliyoruz. Üniversitenizin mühendislik fakültelerinden okulumuz öğrencilerine gelecek destek bizler için çok önemli. Bu konuda da gerekli desteği sağlayacağınıza eminiz.” diye konuştu. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV