Advert

"SAĞLIK MÜDÜRÜ GÖREVİNİ YAPAMIYORSA GİDER"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Mustafa Kasapoğlu’nun görevini yerine getiremediğini belirterek, "Ordu İl Sağlık Müdürünün değiştirilmesi lazım" dedi.

Altaş TV'de katıldığı programda konuşan Gündoğdu, Perşembe ilçesinde saat 18.00'da sonra doktor olmadığı için insanların Altınordu'ya gelmek zorunda kaldığını sağlık il müdürüne söylediğini ancak hala çözülemediğini belirtti.

"Gerekeni yaparız"

Ordu’da yoğun bakım yatak sayısının az olması nedeniyle sorunlar yaşandığını dile getiren Metin Gündoğdu, “Bir önceki Sağlık İl Müdürü Devlet Hastanesine ek yoğun bakım ünitesi yapılabilmesi için bana geldi, bende Sağlık Bakanlığımızla bunun gerçekleşmesi için gerekli görüşmeleri sağladım ve kaynak aktarıldı. Oraya ek yoğun bakım ünitesi yapıldı. Şimdi Yoğun Bakım Ünitesi ile ilgili sorunlar geliyor. Gürgentepe İlçe Başkanımdan gelen şikayet var. Yoğun Bakımda yer olmadığı için koronavirüs hastası eve yollanıyor ve hayatını kaybediyor. Bunu Sağlık İl Müdürü çözecek. Böyle bir sıkıntı var bunu düzeltelim diyecek ama bize geldiği veya sorun bildirdiği yok. Yoğun Bakım yetersiz diye hiçbir bildirimi yok. Problemlerin çözülmesini bekliyoruz. Belli süre bakarız ve problemler çözülmüyorsa ne gerekiyorsa yaparız." dedi.

"Sıkıntı var"

Sağlık İl Müdürlüğünün düzgün çalışması gerektiğini aksi takdirde huzursuzların var olacağını kaydeden Gündoğdu, sözlerini şöyle tamamladı; “ Hastanelerde doktorlar huzursuz. Koronavirüs döneminde sağlık çalışanlarımızın huzurlu çalışması lazım. Sağlık İl Müdürünün bunu sağlaması lazım. Soruna neşter vurması lazım. Hala vuramıyorsa o zaman burada bir sıkıntı var. Ordu bu nüfusla pandemide yoğun bakım doluluk oranında ilk 4’de yer alıyorsa burada bir sıkıntı var. Sağlık İl Müdürünün de değiştirilmesi lazım. Burada başka yapacak bir şey yok. Burada çözüm bulması gereken merci sağlığı yöneten arkadaştır. Bunu yapamıyorsa bırakıp gidecek."

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV