Advert

Sağlık değil, sansür bakanı!

Sağlık değil, sansür bakanı!
Sağlık değil, sansür bakanı! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Sağlık bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Kovid-19 salgın verilerine ait gerçek rakamları açıklamadığını ileri sürerek, “Sağlık Bakanı, gerçek verileri açıklamayarak adeta 'sansür bakanı' oldu” dedi.

Adıgüzel, TBMM’de yazı tahtasıyla düzenlediği basın toplantısında, salgına ilişkin "gerçek veriler" olduğunu öne sürdüğü rakamları tahtaya yazdı, basınla ve kamuoyu ile paylaştı.

“Günlük 12 bin vaka”

Türkiye'de gerçek günlük vaka sayısının 12 bin civarında olduğu iddiasında bulunan Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, “Açıklanan yanlış veriler nedeniyle vatandaş da önlem almadan günlük hayatını yaşıyor. Testi pozitif çıkan işçiler tarım arazilerinde çalışmaya devam ediyor. Çok sayıda vatandaşımız da hastanelerde sıra beklemekte” diye konuştu.

Pandemi nedeniyle birçok ilde sağlık çalışanlarının hayatını kaybettiğini, Kovid-19 bulaşmayan personelin de psikolojik sorunlar yaşadığını da kaydeden Adıgüzel, özel sağlık kurumlarında pandemi tedavisinin geri ödeme kapsamından çıkarılmasını da eleştirerek, “Sağlık Bakanı sanki salgın sona ermiş gibi, özel sağlık kurumlarını Kovid-19 tedavi geri ödeme listesinden çıkardı. Hastalar evinde tedaviye gönderiliyor” dedi.

Ordu’da günde 4 kişi ölüyor

Seçim bölgesi Ordu'da, mahalle mahalle inceleme yaparak 15 günde 64 vatandaşın Kovid-19 nedeniyle vefat ettiğini tespit ettiklerini de açıklayan Adıgüzel, şöyle konuştu;

“Ordu'nun nüfusu Türkiye nüfusunun yüzde 1'ine denk gelmektedir. Bu durumda günlük vefat sayısı Türkiye'de 400'den az değildir.”

Adıgüzel, bilim insanlarının, Çin ve ABD'den bile veri alırken Türkiye'den alamadığını da ileri sürerek, Türkiye'nin salgın sürecinde daha kötü günler beklediğini, okulların, ikinci eğitim-öğretim döneminde açılması gerektiğini, ilk dönem okulları açmanın "cinayete teşebbüs" olacağını söyledi. Haber merkezi

409

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI