Advert

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KONAKLAMA DESTEĞİ VERİLMELİ”

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KONAKLAMA DESTEĞİ VERİLMELİ”
“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KONAKLAMA DESTEĞİ VERİLMELİ” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin koronavirüs salgını nedeniyle gecesini gündüzüne katan ve 1.derece risk grubunda bulunan sağlık çalışanlarına otel ve kamu misafirhanelerinin tahsis edilmesi için gerekli desteğin verilmesi çağrısında bulundu.

 

Sağlık çalışanlarının zor bir dönemden geçtiğine değinen Zengin, “Sağlık personeline sağlanan misafirhane ve konaklama amaçlı kullanılan kamu sosyal tesislerinden ücretsiz yararlanma imkanı 31 Ağustos'tan sonrasına uzatılmalıdır.” dedi.

“Gerekli destek sağlanmalı”

Sağlık çalışanlarının koronavirüs salgınından dolayı 24 saat boyunca görevlerine devam ettiğinin altını çizen Zengin; “Çalışanlar virüsü evlerine taşımak istememektedir. Sağlık personelinin mesai kaybını önlemek, yapılacak çağrılara hızla icabet etmeleri amacıyla görevli olduğu sağlık kuruluşuna yakın kamu misafirhanelerinde ve ilgili otellerde ücretsiz 3 öğün yemek çıkacak şekilde konaklamaları için gerekli desteğin sağlanmasının mücadeleye büyük oranda destek sağlayacaktır. Kamu-Sen ve bağlı sendikalara ait bütün konukevlerinin devletin emrine ve hizmetine verilmiştir. Büyük oteller mücadele kapsamında otellerini ücretsiz sağlık çalışanlarına tahsis etmektedirler.”

“Ücretsiz yararlanma uzatılmalı”

‘İlimizde de mücadeleye destek kapsamında birçok destekler verilmektedir. 31 Ağustos’ta bitecek olan kamu misafirhanelerinin kullanım tarihinin uzatılması gerekmektedir’ diyen Zengin, sözlerini şöyle tamamladı; “Valimiz ve İl Sağlık Müdürümüz gece gündüz demeden her türlü çalışmaları yürütmektedirler. 24 Mart 2020 31078 (Mükerrer) sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan 2280 karar sayılı Cumhurbaşkanı Kararında sağlık personelinin sağlık kuruluşuna yakın bulunan kamu sosyal tesislerinden yararlanmak isteyenler ile görevli olduğu sağlık kuruluşundan başka bir yere görevlendirenlerden ücretsiz yararlandırılması gerektiği belirtilmektedir. Ordu ve ilçelerdeki gerek kamu misafirlerinin gerekse otellerin ücretsiz 3 öğün yemekli olarak otel ve misafirhanelerini sağlık personelinin hizmetine sunmaları konusunda çağrılarının karşılık bulacağını ümit etmekteyiz.”

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi