Advert

ROTARY'DEN ANLAMLI DESTEK!

ROTARY'DEN ANLAMLI DESTEK!
ROTARY'DEN ANLAMLI DESTEK! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Rotary Kulübü, “atma bağışla eğitime destek ol” kampanyasına atık göndererek destek oldu.

 

UR 2430 Bölge Federasyonu ve TEGV işbirliği ile yapılan antlaşma sonrası, “Atma Bağışla, Eğitime Destek Ol” kampanyası adı altında elektronik atık toplanmaya başlandı. Ordu Rotary Kulübü, iki aylık zaman için 200 kg yakın elektronik atık toplayarak ilgili birime gönderdi.

"Çocukların eğitimine katkı oluyor"

Ordu Rotary Kulübü Başkanı Rtn. Hakan Çolak, proje hakkında şu şekilden bilgi verdi; “Atma Bağışla!” projemizin amacı bir yandan TEGV’e alternatif kaynak oluşturarak daha fazla çocuğumuzun nitelikli eğitimle buluşmasına katkı sağlarken diğer yandan e-atıkların çevreye verdiği zararı azaltarak sürdürülebilir çevre faaliyetlerini destek olmaktır. Herkes evinde, iş yerinde kullanmadığı ve çevreye olumsuz etki oluşturan atıkları, geri dönüştürerek, hem sürdürülebilir çevre hedeflerine hem de TEGV’deki çocukların nitelikli eğitimle desteklenmesine katkı sağlayabilir. Ev veya iş yerlerimizde bulunan masaüstü – dizüstü tablet bilgisayarlar, monitör ve televizyonlar, cep telefonları, yazıcı tarayıcı ve fotokopi makineleri, modem ve switch gibi ağ ürünleri, ütü, fön makinesi ve mutfak robotu gibi elektronik ev aletleri, her çeşit kablo ve adaptörler e-atık kapsamında değerlendirilebilir."

Öte yandan geri dönüştürülemeyen ve bağış yapılamayan ürünlerin cam ve ahşap ağırlıklı mobilya ve süs eşyaları, beyaz eşya, lazer yazıcı tonerleri, akü ve piller olarak belirtildi.

Ordu Rotary Kulübü topladığı 200 kg atığı 3 Ağustos 2020 tarihinde koliler halinde hazırlayarak ilgili birime gönderdi.

Ordu Rotary Kulübü Başkanı Hakan Çolak, bu kampanyanın yılsonuna kadar devam edeceğini, bu tür atıkları olan vatandaşların bizlere göndererek aynı zamanda eğitime de destek olacaktır diyerek, katkıda bulanan dostlara teşekkür etti.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI