Advert

Randevu alabilirsiniz

Randevu alabilirsiniz
Randevu alabilirsiniz Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

TMO; fındık alımları için dünden itibaren randevu vermeye başladı.

Toprak mahsulleri Ofisi(TMO) üreticilerden 24 Ağustos’ta almaya başlayacağı fındık için, randevu sistemini açtı. Üreticiler dünden itibaren fındık vermek için TMO’nun web sayfası üzerinden (http://randevu.tmo.gov.tr/tmoHars/) randevu almaya başladı.

Karantinadaki çiftçilere kolaylık

TMO tarafından yapılan açıklamada, Koronovirüs salgının devam ettiği bu dönemde alınan tedbirler kapsamında, kronik hastalığı olan, Covid-19 bulaşmış hastanede ya da evinde karantinada olanlar ile 65 yaş üstü üreticilerin, muhtar onaylı "Fındık Teslim Yetkilendirme Belgesi" ile öncelikle belirleyecekleri 1. derece akrabası (Eş, ana, baba veya çocuk) eliyle fındık teslim edeceklerini, ancak ailenin tamamının karantinada veya birinci derece akrabasının olmaması durumunda 2. derece akrabası eliyle fındık teslimatı yapabilecekleri bildirildi.

10 ilçede alım yapılacak

TMO, randevu sistemi ile fındık alımlarına Altınordu, Ünye ve Perşembe ilçelerinde 24 Ağustos’ta, Fatsa ve Ulubey ilçelerinde 31 Ağustos’ta, Gölköy, Kabataş, Korgan, Akkuş ve İkizce ilçelerinde ise 7 Eylül’de başlayacak. Yılmaz Ülgü/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi