Advert

“Rahatsız olmayın, şeffaf olun!”

 “Rahatsız olmayın, şeffaf olun!”
 “Rahatsız olmayın, şeffaf olun!” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Eğitim-Sen Ordu Şubesi Başkanı Sezgin Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da pandemi süreci ile ilgili şeffaf olmadığını belirterek, söylemlerinin rahatsız etse de sendika olarak ısrarla gerçekleri söylemeye devam edeceklerini ifade etti.

“MEB’in görevi özel okulların temsilcisi gibi davranmak, özel okulların aldığı ücretleri savunmak, haksız yere velilerden alınan ücretlerin düşürülmesini ve iadesini özel okul sahiplerinin insafına bırakmak değildir. MEB’in ve sizin göreviniz; bu topraklarda parasız, kamusal, bilimsel, laik ve herkesin kendi anadilinde bir eğitimi hayata geçirmektir” diyen Sezgin Yılmaz, şunları söyledi:

“Sayın Bakan, biz gerçeği olduğu gibi ifade etmeyi ilke olarak benimsemiş bir sendikayız; kimileri gibi “zekice” yaklaşımlarla gerçeği manipüle etmeyiz. Ayrıca Eğitim Sen’in neyi ve nasıl ifade etmesi gerektiğini iyi bilen bir sendika olduğunu ve bu konuda “zekice” önerilere ihtiyacı olmadığını ifade etmek isteriz.  Size de önerimiz “zekice” ifadelerle duymak istediklerinizi söyleyenleri değil olanca yalınlığı ile gerçeği ifade edenleri dikkate almanızdır.

Gerçek sizi rahatsız edebilir; duymak istemediklerinizi işitmek sizi huzursuz edebilir. Ancak gerçek anlamda sorunların çözümü gerçekle yüzleşmekle mümkündür. Size çağrımız bugün yaptığınız açıklamalarda kullandığınız ifadeleri düzeltmeniz ve süreci şeffaf bir şekilde her kesimle işbirliği yaparak sürdürmenizdir.” Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI