Advert

"PREFABRİK HASTANEYİ KİMSE DÜŞÜNMEDİ!"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Özel Ordu Umut Hastanesi Acil Servis Hekimi Selçuk Yücesan, Ordu'daki yoğun bakım doluluk oranının yüzde 69 olduğunu hatırlatarak, "Ordu Şehir Hastanesi, en az 3-4 yıla bitebilir. Böyle bir ortamda prefabrik hastane yapılamaz mıydı?" diye sordu.

Koronavirüs salgınının devam ettiği bugünlerde yoğun bakımların da bir o kadar önemli olduğuna dikkati çeken Yücesan; "Ordu'da %69 olarak açıklanan Yoğun Bakım doluluk oranı, yoğun bakım yataklarının tamamı için midir, yoksa sadece Covid 19 vakaları için ayrılmış yoğun bakım yatakları için mi söz konusudur bilemiyoruz." dedi.

"Pandemi sonrasında da kullanılabilirdi"

Yücesan, sözlerine şöyle devam etti; "10 yıldır adeta Şehir Efsanesi'ne dönen Ordu Şehir Hastanesi temeli atılmamış, hatta ihalesi bile henüz gerçekleşmemiş olduğu da göz önüne alınır, önümüzdeki en az 3-4 yıl daha faaliyette olamayacağı hesap edilir ise, önceden Şehir Hastanesi için ayrılıp yıkılan, sonra da Şehir Hastanesi yapılmasından vazgeçilen ve atıl vaziyette kalan Botanik Park alanına, tıpkı İstanbul'da 45 günde bitirilen, hem de 1 değil 2 tane 1000 er yataklı prefabrik bina kurulumu emsali gibi, Yoğun Bakım yatak sayısı Pandemi döneminde Ordu'nun tüm ihtiyacını karşılayabilecek şekilde prefabrik bina kurulamaz mıydı!? Böylece Hastanelerdeki pandemi dışı hastalar için de Yoğun Bakım yatak ihtiyacı daha kolay yönetilebilir olmaz mıydı? Bir gün bitecek elbette, Pandemi bittikten sonrası da bu bina Ordu ilinin önemli sağlık ihtiyaçları için, örneğin benim aklıma ilk gelen Palyatif Bakım için kullanılmaya devam edilir olamaz mıydı mesela!? Bunları düşünüp planlayacak, Sağlık Bakanlığı'na teklif edip ikna edebilecek Sağlık Yöneticilerimiz olsa iyi olmaz mıydı?"

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV