Advert

"PİK SEVİYESİNE YAKLAŞTIK"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt, Covid-19 vakalarının son dönemde Ordu'da da çok arttığını belirterek, pik seviyesine yaklaşıldığını söyledi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Ordu'da da Covid-19 vaka sayılarının her geçen gün arttığını aktaran Enginyurt; "Vakalar ikinci dalgayı gösterir düzeyde. Bunu yetkililer açıklayacaktır. Ama vakalar ikinci dalgayı akla getirecek şekilde yükseldi. tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Özellikle panik yapmamak lazım. Durum sanıldığından daha korkunç. O yüzden vatandaşları kurallara uymaya ve temkinli olmaya çağırıyorum." dedi.

"Pik seviyesine yaklaştık"

Enginyurt; "Ordu'da Ağustos ayından sonraki vaka sayılarına ulaşıldı. Fındık hasadından sonra İstanbul'dan gelen vatandaşlarımızla birlikte vaka sayıları Ordu'da çok artmıştı. Şuan aynı vaka sayılarına ulaşıldı. Pik seviyesine yaklaştık." diye konuştu.

"İnsanlar kendini izole etmeli"

Yakını pozitif çıkan hasta yakınlarının uyarılara rağmen kendilerini izole etmediğini söyleyerek,şunları kaydetti;

"İzolasyonda olması gereken vatandaşlarımız üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeliler. İzolasyon için evlerine gönderdiğimiz ama pozitif olmayan vatandaşlarımız yani yakını pozitif çıkmış ama kendi testi negatif çıkan vatandaşlarımız risk taşıyorlar. Bu insanlar kendilerini izole etmeliler. Aksi taktirde büyük risk taşıyorlar."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR