Advert

PERŞEMBE’YE E 1 TİPİ HASTANE

PERŞEMBE’YE E 1 TİPİ HASTANE
PERŞEMBE’YE E 1 TİPİ HASTANE Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Sağlık Bakanlığı tarafından yatırım programına alan Perşembe ilçe Devlet Hastanesi E1 rolünde görev yapacak.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, beraberinde Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Altınbaş ve Perşembe İlçe Sağlık Müdürü Dr. İsmet Kolomuç ile birlikte Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin’i ziyaret etti. Ziyarette, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanarak yatırım planına alınan ve Perşembe’de 7/24 kesintisiz sağlık hizmeti verecek olan E1 rolünde hastanenin arsası başta olmak üzere, İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının E1 rolünde İlçe Devlet Hastanesi olarak yapılandırılmasına ilişkin yapılacak iş ve işlemler ve vatandaşlara verilecek diğer sağlık hizmetleri masaya yatırıldı.

E grubu hastanelerin özellikleri

E grubu hastaneler, hasta yatağı sayısı 25 yatağın altında olan entegre ilçe hastaneleridir. Teşhis ve tedavi hizmetleri ile birlikte birinci basamakta sunulan sağlık hizmetlerinde aynı yapı içinde sunulduğu sağlık tesisleridir.

Perşembe’de yapılacak E-1 Grubu hastanenin kriterleri ise şöyle:

Toplam nüfusu 18 bin ve üzerinde olan ilçelerde faaliyet göstermesi. Standart ve PDC’ ne göre; aile hekimi ve pratisyen tabiplere ilave olarak, 4 ana branşta uzman tabip planlamasının yapılabilmesi. Mevcut uzmanlık dallarında uzman düzeyinde poliklinik muayene hizmeti verilebilmesi ve yatışı yapılan hastaların uzman düzeyinde takip ve tedavisinin sağlanabilmesi. Acil sağlık hizmetlerinin 1.Seviye acil veya acil ünitesi yapılanması içerisinde sunulabilmesi.

Diş ve doğum poliklinikleri de bulunacak

Acil hastaların pratisyen tabiplerce karşılanması, mevcut uzman tabiplerin mesai saatleri haricinde lüzumu halinde icap yöntemi ile kuruma davet edilmesi. Bünyesinde, görüntüleme, laboratuar, ameliyathane, ameliyat sonrası bakım odası, diş polikliniği ve doğumhane bulunması. Diyaliz biriminin ihtiyaç halinde yapılandırılabilmesi. İhtiyaç halinde D grubu hastaneye dönüştürülebilmesi gerekir. Adnan Alparslan/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR