Advert

Para bitti, yapı paydos!

Para bitti, yapı paydos!
Para bitti, yapı paydos! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Yapımına iki yıl önce başlanılan Ünye Kültür Merkezi’nde parasını alamayan yüklenici firma iş makinelerini yüklenerek inşaatı terk etti.

23 milyon liraya mal olacak Ünye Kültür Merkezi inşaatı iki yıl önce törenle başlamıştı. Ünye için önemli bir devlet yatırımı olan Kültür Merkezi Projesi Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nca 7 Ağustos 2018 tarihinde ihaleye çıkmış, ihaleyi 23 milyon + KDV bedelle Seler İnşaat Şirketi almıştı.

Bu yıl tamamlanacaktı

Kültür Merkezi Ünye’nin kültürel anlamda önemli bir ihtiyacını karşılayacak bir merkez olacak. 2 bin 762 m2 Maliye Hazinesi ve 3 bin 485 m2 Ünye Belediyesi mülkiyetinde olan toplam 6 bin 247 m2 alan içinde yer alacak olan Kültür Merkezi, 2 bin 460 m2 yapı oturum alanı üzerine kurulacaktı. Kültür Merkezi Bodrum, zemin, 1. kat, 2. kat, tesisat katı olmak üzere toplam 8 bin 242,76 m2 alandan oluşacak ve bu yılsonunda tamamlanmış olacaktı.

Ancak yaptığı işlerin karşılığını alamayan müteahhit, geçen hafta sonu kalan son iş makinelerini de kamyona yükleyerek inşaatı bıraktı. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi