Advert

"PANDEMİYİ KURALLARA UYARAK YENEBİLİRİZ"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, son günlerde hem ülke genelinde hem de bölgede koronavirüs vakalarının arttığını belirterek, bu yüzden birlikte hareket edip kurallara uyulması gerektiğini savundu.


Özellikle bu süreçte hekim ve sağlık çalışanlarının canlarını ortaya koyarak çalıştıklarını aktaran Coşkun, bu noktada vatandaşların da kurallara uyarak yardımcı olabileceklerini söyledi.

"Vakalar artış gösteriyor"
Pandemiyle savaş için doktor ve sağlık personelinin bir şekilde korunması gerektiğinin altını çizen Uzm. Dr. Ali Coşkun; "Ülke genelinde pandeminin hız kazanması nedeniyle hem bölgemizde hem de ülkemizde vakalarda bir artış meydana gelmiştir. Bu artışla beraber maalesef hekimlerinmizin ve sağlık çalışanlarımızın bu hastalığa daha fazla yakalandıklarını görmekteyiz. Oranları her geçen gün daha da artmaktadır. Bunun bir şekilde mutlaka önlenmesi lazım. Çünkü biz doktorlarımızı ve sağlık çalışanlarımızı koruyamazsak, o zaman toplumu hastalıklardan koruyacak ve savaşacak elemanlarımızı kaybediyoruz demektir. Gelecekte bu hastalıkla savaşacak kitle bulamayız. Onun için bir takım önlemlerin süratle alınıp takip edilmesi lazım. Bunlardan en önemlisi mutlaka MHRS randevu sistemine göre hareket edilmesidir." Dedi.

"El birliğiyle hareket etmeliyiz"
Durumun ciddiyetinin farkına varılması gerektiğini söyleyen Coşkun; "Korona pandemisi, sadece hekimler ya da sağlık personellerin gayretleri veya canlarını vermeleriyle gidebilecek bir hadise değildir. Vatandaşlarımızın da son derece yardımcı olmaları gerekmektedir. En çok istediğimiz şey de maskeyi çıkarmamaları, mesafeyi korumaları ve el hijyenine dikkat etmeleridir. Eğer bunlara dikkat edilmezse, el birliğiyle hareket edilmezse biz bu salgından rahat çıkamayız. Onun için bütün vatandaşlarımızın hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmaları gerekiyor." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi