Advert

“PANDEMİ, ORDU TURİZMİNİ TEĞET GEÇİYOR”

“PANDEMİ, ORDU TURİZMİNİ TEĞET GEÇİYOR”
“PANDEMİ, ORDU TURİZMİNİ TEĞET GEÇİYOR” Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Pandemi nedeniyle birçok ilde turizm rakamlarında gerileme olmasına karşın pandeminin turizm açısından Ordu’yu teğet geçtiğini ifade etti.

Ordu’da pandemiden dolayı apartların daha çok tercih edildiğine değinen Toparlak, insanların virüsten ve stresten uzak bir şekilde tatil yapmalarına olacak sağladıklarını söyledi.

“Konaklama yerlerimiz dolu”

Otel ve apartlardaki doluluk oranlarının yüzde 90’ı geçtiğini aktaran Toparlak; “Ordu, turizm açısından pandemiyi teğet geçiyor. Otellerdeki konaklama doluluk oranlarımız yüzde 100’lere vardı. Şehrimize gelen günübirlik yerli turistlerde pandemi döneminde olmamıza rağmen ilimize para kazandırıyor. Doğal güzelliklerimizden dolayı Ordu’yu tercih edenler var.  Şuan her şey yolunda ilerliyor. Koronavirüs salgınından dolayı konaklama yerlerimiz de kurallara riayet ediyor. Turizm yaz sezonu Ordu açısından gayet iyi geçiyor. Pandemi, Ordu’dan teğet geçecek.” dedi.

“Birçok ile göre iyiyiz”

Ordu’nun yayla ve doğa turizmi avantajı olduğu için birçok ile göre sezonu daha iyi geçirdiğinin altını çizen Toparlak; “Elbette pandemiden dolayı normal zamana göre turizm ve kazanç anlamında zararımız var. Ancak bazı iller kan ağlıyor. Biz bu süreçte birçok ile göre iyi durumdayız. Doğa turizmimiz olduğu için avantajlıyız. Ayrıca teleferiğimiz, sahilimiz ve tarihi yapılarımızla da görülmesi gereken ve sürekli ziyaretçileri olan bir iliz.

Ordu’nun turizmde güvenli şehirlerden biri olduğunu aktaran Toparlak, bu yüzden Ordu’nun tercih edilen bir il olduğunu dile getirdi.

Uğur Toparlak, koronavirüs salgınından dolayı stresli günler geçiren vatandaşların il genelindeki 100'ün üzerindeki irili ufaklı şelaleleri ziyaret edip, bölgeyi gezerek rahatlayabileceklerini kaydetti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI